SALABKA

Vinice Salabka se rozkládá na ploše o rozloze 4,5 ha na pravém břehu řeky Vltavy. Její víno je pěstováno na jihozápadním svahu mezi Trojou a Bohnicemi. Toto jedinečné umístění v kombinaci s podložím tvoří ideální podmínky a umožňuje
révě růst tím nejlepším způsobem. V bezprostřední blízkosti Botanické zahrady
je Salabka největší vinicí v Praze, plodící víno prvotřídní kvality. Ve snaze udržet nejvyšší kvalitu hroznů redukujeme jejich počet. Výsledkem je výroba přibližně 10 000 lahví vína ročně. Tento důraz na kvalitu začíná již u technologie, kterou k výrobě našeho vína používáme.

První zmínku o trojské vinici (rok 1228) najdeme v archivech Jiřského kláštera na Pražském hradě. Víno pro naše krále se zde tehdy pěstovalo generaci za generací. Od 18. století nese malý pozemek, na kterém se nyní rozléhá vinice, jméno
po svém majiteli, Janu Kašparu Salabovi. Novodobá historie současné podoby vinice Salabka započala v letech 1953 - 1955. Vinici, zničenou komunistickým režimem, pomohl zachránit před 15 lety profesor Vilém Kraus.
Na základě jeho doporučení byl zachován starý klon Ryzlinku Rýnského. Později jsme vysázeli především odrůdy Rulandské modré, bílé i šedé, Neronet a méně obvyklé typy jako je Hibernal, Johanniter, Viogner nebo Chenin blanc.
Celkem 10 000 sazenic vinné révy bylo osobně dovezeno z Francie stejně jako
v době Karla IV. Každý rok přijímáme výzvu být nejlepším vínem v regionu.
Tento magický nápoj připravujeme jako v dávné minulosti - s myšlenkou
„stvořit nápoj hodný králů”.

Zobrazit více
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat