VINAŘSTVÍ STRAPINA

Vinařství Strapina sídlí ve vesnici Pavlov, přímo pod nádhernými svahy Pálavy. Malé rodinné vinařství započalo svoji existenci v roce 1945, kdy se do Pavlova při osídlování pohraničí přistěhoval František Strapina. Byla to šťastná volba, protože Vinice v Pavlově patří k nejlepším polohám na Moravě a obec Pavlov byla v minulosti vždy jednou z nejvýznamnějších vinařských obcí na Mikulovsku.

Počátek zrodu rodinného vinařství Strapina se datuje již od roku 1945 kdy s malovinařením začal praděd František Strapina. Vinařství se nachází v samotném srdci Pálavských vrchů, přímo v malebné vesničce Pavlov.


Historie se začíná psát už při osídlování pohraničí, kdy se přistěhoval i praděd František Strapina, který začíná i se svým synem, také Františkem, s tvorbou révových vín a to nejen pro sebe, ale i pro své nejbližší a rodinné známé.


Synovi, tedy dědovi Františkovi mladšímu zůstává vinařina srdcovou záležitostí a dodnes je i se svou manželkou hlavním vinohradníkem, který se s velkou pílí, pečlivostí a láskou stará o růst a vývoj všech rodinných vinic, které se nachází v okolí Pavlova, Perné a Klentnice.


Nebylo by však rodinného vinařství, kdyby nepokračoval i syn dědy Františka, Luboš Strapina starší, který zasvětil velkou část svého života právě vinařině. Ve svém volnu rozvíjí nejen myšlenku a směr rodinné vinařství, ale taktéž je nedílnou a nepostradatelnou součástí tvorby vín, ale i samotného zpracování hroznů.


A jak už to bývá dobrým zvykem, aby si lásku k vínu nevypěstoval i další z této generace a to jeho syn Luboš Strapina mladší, který se už jako malý kluk motal dědečkovi pod nohama v jeho vinném sklípku.


Právě díky Lubošovi mladšímu se podařilo tento rodinný skvost pozvednout a propojit při tvorbě vína tyto generační zkušenosti s moderními technologiemi.


V součastné době spolu se svou přítelkyní začínají psát novou etapu rodinnému vinařství Strapina, která se neobejde bez pomoci a podpory rodiny, která se podílí na rozvoji celého vinařství.


Pro malé vinařství je velice důležitá hlavně kvalita a osobitá chuť našich vín, o kterou se s láskou stará Luboš Strapina mladší. Jeho snahou je se neustále zdokonalovat při tvorbě vína, a dosahovat té nejvyšší kvality s co nejosobitější rozmanitostí a chutí moravských vín.


Při tvorbě vín pracuje s moderními a šetrnými technologiemi. Klade důraz na opatrné zpracování hroznů, jemné přečerpávání moštů a vín, citlivé kvašení mladých vín a zajištění vhodných podmínek pro vývoj, zrání a harmonizaci vín. Důkazem této pečlivé práce jsou ocenění z výstav a odměnou zájem a spokojenost zákazníků, díky kterým každým rokem zvyšuje vinařství svou produkci o čtvrtinu.


Proto nám bude velkou ctí, když i Vy oceníte a najdete si lásku k vínu, k tradici a osobytosti tohoto vinařství.

Zobrazit více
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek
Zobrazeno 1 – 9 z 9 položek

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat