RODINNÉ VINAŘSTVÍ VICAN

Naše vinařství je barevné, pozitivní a plné slunce, které máme na Pálavě. Jižní Morava je krásná, Pálava je její výkladní skříň a Mikulov její „hlavní“ město.

Motto: 
Je třeba se dívat přímo do slunce, pak všechny stíny zůstanou za námi.Symbolika vinařství vican


linka-sud

symb01_03


Naším emblémem je mušlička


Nacházíme se v Mikulově Mušlově na místech, kde se kdysi rozlévalo moře. Mušličky kolem nás můžete stále objevovat ve starých sedimentech.


 


caraSmall
Starý římský vinařský nůžsymb02_03


Mušlička je první bobulkou v obrázku hroznu na etiketě. V druhé je starý římský vinařský nůž, protože do naší lokality, a na celou Moravu, přinesly révu legie Marca Aurelia Proba.


 


 


 


caraSmallsymb03_03


Kostelík na svatém kopečku v Mikulově


Třetí piktogram tvoří kostelík na Svatém kopečku v Mikulově, na něhož se díváme z našich vinohradů. Tím vzdáváme hold rodu Dietrichsteinů a Liechtensteinů za to, co všechno kolem nás vybudovali.


 


caraSmall
Poctivá práce ve vinohradě i sklepě symb04_03


Hrozen tvoří šest bobulí, což celkově odkazuje na název filmu (Bobule), který jsme produkovali. Čtvrtou bobulí je ruka charakterizující náš přístup ve vinohradě i ve sklepě.


 


 


caraSmallsymb05_03


Nové kvalitní sudy


Pátým symbolem je sud. Investovali jsme, a každoročně v tom budeme pokračovat, do kvalitní nové sudoviny. Nejenom 225litrových barrique, ale především šestisetlitrových dubových a akátových sudů. Vyrábíme vína vícevrstvá, takže i vína bílá u nás nazrávají na jemných kalech v sudu. Spojení minulosti a budoucnosti charakterizuje naše vinařství v Bulharech, kde jsme postupně nakoupili pětici sklepů po původních německých obyvatelích. Ty jsme šetrně opravili a se stejným přístupem do nich zasadili i moderní technologie – odkalovací nádoby, pneumatický lis, vinifikátory a dálkově počítačem řízené kvašení. Po využití nejmodernějších technologií se vracíme k dlouhodobému nazrávání v sudech.


 


caraSmall
Blahodárné slunce jižní moravy symb06_03


Bobulkou poslední je slunce. To je podstata. Bez slunce bychom nemohli žít, natož vytvářet naše vína. A zaplať Pánbůh, na Pálavě ho máme dosti.


 


 


caraSmall


 


Pozadím obrázku je reálný východ slunce na Pálavě, kde barevnost vrchní části připomíná hlínu, zem, jíž si vážíme. Celý hrozen tvoří písmeno V, což evokuje víno (Vitis), ale i Victory, dále Veni, Vidi, Vican. To je s nadsázkou přesmyčka na slavný Cézarův výrok: přišel, viděl, zvítězil. S odlehčením a nadhledem chceme dělat vše. Chceme v životě tvořit a při tom si hrát.


Stopka v obrázku má tvar číslice 1. Což značí prvotřídní kvalitu našich vín


Font písma je náš, originální. Působí starobyle, ale je nadčasový. Na prvním místě na etiketě udáváme odrůdu. Tu chceme nechat maximálně projevit. Zdůrazněna je viniční trať, kterou vlastníme, protože je to nejcennější, co máme.


Na zadní etiketě je uvedena i společnost Farma Pálava, které je Vican rodinné vinařství dceřinou společností. Odkazuje rovněž na další naše aktivity na milované Pálavě, jako je výroba sýrů.


Na každé etiketě je QR kód neodkazující pouze na hlavní stránku, ale přímo na podstrání konkrétního vína, kde nenaleznete jen detailní údaje k šarži, ale také aktuality, např. ocenění vína, jeho ambasadory, místa, kde se dá nakoupit, a další.


Moderní přístup podtrhuje i šroubovací uzávěr, na vrchol jsme umístili plastickou mušličku, náš emblém. Barva je žhavě slunečná, vycházející z našeho obrázku. Stejně jako jemná zlatá linie kolem obou etiket.


Celkové vyznění lahve má působit pozitivně a slunečně tak, jak to máme na Pálavě. Jižní Morava je krásná, Pálava je její výkladní skříní a Mikulov jejím „hlavním“ městem.Zobrazit více
Zobrazeno 1 – 19 z 19 položek
Zobrazeno 1 – 19 z 19 položek

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat