VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁNEK

Rodinné vinařství z Mutěnic zpracovává výhradně moravské hrozny. Většina pochází ze Slovácka a část také pěstují na hektaru vlastních vinic. Ročně vyrobí vinařství Štěpánek 20 000 lahví lehce ovocných exkluzivních vín.

Historie


Rodinná firma byla založena v roce 2006. U Štěpánků se ale vyrábělo víno již dlouhá léta. V roce 2005 byl postaven nový vinný sklep uprostřed mutěnických vinic. Od roku 2008 sbírá vinařství Štěpánek ocenění na regionálních i celostátních soutěžích.


Ocenění


Mladé vinařství se začalo účastnit vinařských soutěžích velmi brzy po první sklizni. Od roku 2008 se vínům z vinařství Štěpánek daří na soutěži téměř Vinařské Litoměřice, kde každý rok posbírají několik medailí. Ovocná vína od Štěpánků slaví úspěch také na soutěžiVinum Juvenale, kde například v roce 2011 získala dvě zlaté medaile.


Lokalita


Mutěnice se nachází mezi Hodonínem a Velkými Pavlovicemi. Je to tedy typicky slovácká vinná podoblast. Základ vinařství tvoří moderní vinný sklep situovaný do příjemného prostředí mezi vinicemi. Probíhají zde řízené degustace vín. Ve sklepě je také posezení pro 25 lidí.


Vinařství má také 1 hektar vlastních vinic. Zbytek hroznů nakupují vinaři od prověřených dodavatelů.


Odrůda


Mutěnické vinařství Štěpánek se specializuje na výrobu lehkých ovocných vín s menším obsahem alkoholu. K výrobě se používají výhradně moravské odrůdy ze Slovácka. Nejvíce vína se vyrobí z odrůd Rulandské šedé, Sauvignon, Hibernal, Tramín červený a Dornfelder. Dohromady vyrábí vinařství 3 červené a 9 bílých odrůd.


 


Výsledkem je 20 000 lahví přívlastkového a jakostního vína ročně. Vína od Štěpánků patří mezi exkluzivní vína, která najdete v dobrých vinotékách, specializovaných prodejnách a významných gastronomických událostech.

Zobrazit více
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat