VINAŘSTVÍ PRATH

Rodinné vinařství  se nachází v malé slovácké vesničce Josefov u Hodonína. Hospodaří na vinicích o rozloze 10,5 ha ve viničních tratích Kukvička a Podkovné, které se, nejen díky své jižní až jihozápadní orientaci a obsahu vápenaté spraše v půdě, už historicky řadí mezi jedny z nejlepších poloh zdejšího okolí pro pěstování révy. Vinařství nabízí široký sortiment odrůd, ať už tradičních nebo také interspecifických. Vinice obhospodařují šetrně v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů.

Vinařství Prath se zaměřuje na výrobu odrůdových jakostních a přívlastkových vín, v portfoliu můžete najít mj. i výběry z cibéb nebo také vína oranžová. Bílá vína zrají v akátových a dubových sudech, nebo v nerezových nádobách. Červená vína zrají výhradně v sudech dubových.


Vinařství je také jedním ze zakládajících členů VOC Slovácko z.s. – vín originální certifikace. Vína s touto známkou mohou být vyrobena pouze z vybraných odrůd, kterými jsou: Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Muškát moravský, Rulandské modré a Frankovka, a to výhradně z hroznů z předem schválených vinic daného regionu.


Nechte se unést těmito víny s osobitým charakterem z výjimečného terroir.

Zobrazit více
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat