VINAŘSTVÍ VERÝSEK

Jsme rodina, jsme vinařská rodina z Velkých Bílovic, a tak jako většina jejich obyvatel, jsme i my obklopeni a hluboce spjati s touto nádhernou krajinou, pěstováním révy vinné a vinařským řemeslem. 

Vinaření pro nás není jen zdroj obživy, ale mnohem více… Je to pro nás životní styl, poslání a velká pocta pokračovat v odkazu našich předků a rodinné tradici. Víno je náš život, a pokud v sobě probudíte vášeň, pro něco co milujete, začnou se dít opravdové věci. Víno je náš život, a pokud se vám podaří v sobě probudit vášeň pro něco, co milujete, začne se dít něco opravdového a smysluplného.O vinařstvíHistorie  • Dávná historie našeho vinařství se začala psát v prapůvodním sklepě (grafika sklepu) stařečka Antonína (Osičky), který toho času, byť nevědomky, ukázal cestu mnoha dalším generacím, a proto zejména jemu patří velké díky.

  • Začínali jsme s půl hektarem záhumenkové vinice, ale postupně se naše vinice díky mému otci Vítězslavovi (Osičkovi) rozrůstali až do dnešních 8 ha.


Půda  • Je vytvořena mělkým třetihorním mořem, jehož dno bylo překryto navátými půdami a minerálními usazeninami.

  • Díky geografickému umístění jsou půdy nasyceny sluncem, bohaté na minerály, které přispívají k jedinečnosti našich vín.

  • K ošetření vinic používáme co nejšetrnější přípravky s cíleným efektem. Půda jako živý organismus je pro nás základem a každá snaha o udržení a nárůst ,,ZDRAVÉ  živé půdy“ je pro nás investicí pro naše budoucí generace.


Filosofie  • Naší filosofií je zaměřovat se hlavně na typické odrůdy, které zde historicky byly pěstovány již našimi předky. Chceme maximálně využít potenciálu úrodných moravských půd s důrazem na vhodný výběr odrůdy a dané viniční tratě.

  • Pojďte s námi sledovat naší cestu…


Zobrazit více
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat