9 tipů na vína, který si můžete dovolit i před vejplatou

26. 11. 2018
9 tipů na vína, který si můžete dovolit i před vejplatou

Zdravíčko, přátelé!

Minulej měsíc jsem vám slíbila, že najdu a otestuju šest dobrejch, běžně dostupnejch vín, který se daj normálně pořídit do kila, abyste věděli, co si můžete koupit, když čekáte na objednávku z tohohle e-shopu nebo když máte jenom to poslední kilo. No, a jak řekla, tak udělala, žejo. Akorát jich teda neni šest, ale rovnou devět. Ptáte se proč? Vysvětlim.

To vám bylo tak. Tom, pán a král dejsivino.cz, byl tak hodnej, že mě tenhle obr projekt nejenom nechal zrealizovat, ale dokonce se nabídnul, že mi těch šest lahvinek proplatí. Protože jsem holka poctivá, samozřejmě jsem mu chtěla dát účtenky, aby věděl, že jsem si za to nešla koupit něco na sebe a pak nevypila víno, co už jsem měla doma, viď. A tak jsem šla, koupila jsem první tři, mega moc jsem se těšila, až to všechno ochutnam a napíšu, radovala jsem se, že už mam půlku hotovou, a třeba až za tejden, jako za sedum dní, mi došlo, že jsem absolutně zapomněla na účtenky. Tak co už, žejo. Slíbila jsem šest vín na účtenkách, bude šest vín na účtenkách. A tak jsem musela koupit dalších šest, odtud už se ne úplně složitou matematikou dostáváme k tomu, proč jich je celkem devět. Samozřejmě tim líp pro vás, aspoň máte z čeho vybírat. A tim líp pro mě, protože mi všechny fakt chutnaly.

  1. Cielo Merlot – tohle je dobrý červený, který snad v každým obchůdku seženete do toho kila. Je to víno, který mi nabízí muj osobní milej pan Vietnamec, ke kterýmu chodim, pokaždý, když jsem tam. Občas se totiž stane, že jdu třeba jenom pro toaleťák, a to mi potom říká: “Paniiii, a neska víno neee?” Jinak tohle víno má pěknou barvu, 12 voltíků a dobře se u něj brečí a rozjímá nad smyslem života.

  2. Dornfelder rosé – růžová dobrotka, co jsem splašila za 70 korun českých v Lidlu. Lidl, to je vůbec ráj, tam jsem si šla jen pro jednu láhev, ale odcházela jsem rovnou se třema, protože to tam prostě nešlo nechat. Tohle má 10,5 koulí a fakt skvěle se pije s babičkou, akorát že je ho potom málo, nevim proč. U testování s náma byl i strejda, kterej nepije, ale chtěl se zapojit, a tak zhodnotil slovy: “Vočima vypadá pěkně a nosem taky!”

  3. Frizzantino Bianco – druhá lahvinka z Lidlu a povim vám, to stálo za to. Je to spíš taková limča, má to asi jen 8 malejch alkoholíčků, ale zato je toho za 65 kaček 1,5 l. Jako litr a půl. Bylo na řadě hned po tom Dornfelderu. “Votevři to frikaseno!” poručila babička, mamka se přidala, celý to tam zahučelo a ráno nikoho nebolela hlava. Krásná práce.

  4. Shiraz – taaak a do třetice všeho dobrýho teda poslední víno z Lidlu a zároveň moje nejoblíbenější. Stálo jenom 70 peněz a panebože! Má 14 koulí, nádhernou barvu, plnou chuť a je to fakt muj favorit. Jo a kromě toho, že je fakt dobrý, tak má taky krásný ještěrky na etiketě. Taky jsme ho zkoušely s mamkou a babičkou. Jedna z nás, už nevim která, ale asi mamka, odborně prohlásila, že je to “síla jako svině”, a shodly jsme se, že na to, že je suchý, je fakt hodně dobrý. My jsme obecně na ty sladší, ale tohle je fakt skvělý.

  5. Muscat Dolci Momenti – tohle víno nejen, že je dobrý, ale taky má skvělou láhev. Je to taková ta krásná s kytičkama, co si jí pak můžete nechat jako vázu na jednu růži, protože víc se jich tam nevejde, ale dobrý. Je moldavský, nasládlý a tak dobrý, že si ho moje máti ani nepotřebuje míchat s limonádou (což jí ostatně zakazuju u všech dobrých vín, ale většinou o tom aspoň mluví).

  6. Paul Mas Cabernet Sauvignon – 13,5 voltů, síla a dobrota. Krásná barva, parádní chuť. Jo a musim zdůraznit, že to je fakt výjimečný víno. Teď teda nemyslim obecně, ale jako tu jednu flašku, co jsem si koupila, ta je fakt výjimečná, protože mi furt stojí doma. Nestihla jsem jí dopít a teď to udělat nemůžu (vysvětlim níž), takže je to asi v celej mojí kariéře nejdýl stojící nedopitá flaška. Ovšem napravim to hned, jak budu moct. Ňam!

  7. J. P. Chenet Medium Sweet Roseklasika, kterou maj taky úplně v každým obchodě. Taková ta flaška s křivým hrdlem, co jí vypijete dřív, než řeknete “Ježišmarja, to je ale dobrý”. Je to jedna z těch, na který jsem si zapomněla vzít účtenku. Šla jsem ale ten večer ke kamarádce, tak jsem jí v obchodě popadla jako jasnou volbu, přijdu k tej kámošce a ona se slovy: “Tak jsem nám koupila víno. Jako neni to žádnej luxus, prostě klasika, ale mně to chutná,” vytáhla úplně tu samou.

  8. Medvědí krev – Co dělat, když nemáte ani tu stovku? Běžte do Alberta a kupte si bulharský víno s medvědem na etiketě a s názvem Medvědí krev. Taky to neni žádná vyšší vinařská škola, ale na to, že jsem tam kolikrát tu láhev viděla za asi 44 vočí, je to fakt dobrý. Nebo mi to možná chutná proto, že mam radost, jak levný to je. Těžko říct. Každopádně předvejplatový víno jak víno!

  9. Svařák z Ikey – Smějete se? Tak se smějte, ale já si pochutnala. Šla jsem tam totiž pro nějaký věci do bytu, přesně řečeno asi pro tři, abych si jich odnesla o trochu víc, přesněji řečeno asi padesát. Ty nákupy mě naprosto vyčerpaly, takže když jsem viděla tuhle krásnou švédskou lahvinku u pokladny, bylo jasno. Ještě jsem tam celkem dlouho stála ve frontě a horko těžko jsem odolávala pokušení loknout si rovnou, ale vydržela jsem to. Do autobusu teda. Tam jsem si už lokla. A taky v metru. A v tramvaji. A doma.

Shrnutí: Testování nebylo snadný, abyste věděli, a taky proto mi trvalo tak dlouho. Ovšem výsledky to přineslo. Investigativně jsem přišla na to, že i v normálních obchodech a i do tý stovky jsou vína, který se daj pít, aniž by jednomu bylo blbě, dokonce mu můžou chutnat, a jak vidíte, neni jich málo. Aby bylo jasno, já jich pro vás za život otestovala o hodně, hodně, hodně víc, ale sem jsem vybrala jen ty, pro který se vás nebojim poslat. Závěrem ale samozřejmě musim říct, že kdybych si měla, teď teda bez ohledu na peníze, vybrat mezi vínem dostupným v samošce a vínem od fakt dobrýho českýho vinaře, samozřejmě si vyberu toho vinaře. Kor teď, když jsem se nechala rozmazlit všema těma dobrejma vínama od Toma a jinejch hodnejch lidí, co mi je posílaj. Rozdíl je znát, ale vždycky je dobrý vědět o všech možnostech, žejo. :-)

Jo a proč nemůžu teď pít? Držíme s holkama Whole 30, ale nebojte, zase to doženu :)

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat