ANO - VÍNO?

1. 05. 2018
ANO - VÍNO?

Máme tady květen. Máj, lásky čas! Hned první den tohoto měsíce, ač zasvěcený Svátku práce, je především svátkem všech zamilovaných. Romantická vyznání, polibky pod rozkvetlou třešní (to by mě zajímalo, jestli letos v květnu někde ještě nějaká vůbec kvete?), dárečky a hlavně příležitost k posezení se sklenkou něčeho, co uvolní mysl i tělo.

Zvlášť u dvojic, které jsou spolu krátce, to v těchto dnech žhavě jiskří, a mnozí pánové se nemohou dočkat, až svou vyvolenou odvedou někam, kde je nebude nikdo rušit. Ačkoli ruku na srdce: tato touha je obvykle oboustranná. Ovšem jak otupit hrany prvotním zábranám? Zahnat nejistotu?

Řešení je nasnadě. Není to nic složitého, a jen málokdo to někdy v životě nezkusil. Proč nevyužít něčeho, co je dostupné, v každém ohledu příjemné a zároveň to přinese kýžený výsledek? Taková lahvinka vína je sice zdánlivě nevinná, ale umí pořádně rozproudit krev. Víno hezky spláchne všechna zrnka nervozity a popustí uzdu fantazii.

Na mysl mi teď naskočila věta z filmu Bobule, kdy hrdina v závěru staví na stůl tři láhve a parafrázuje slova svého dědečka: „Jedna je pro ni, aby byla povolnější, a dvě pro mě na kuráž.“ (Přesná dědova formulace zněla: Jedna je pro ňu, aby byla povolnější, baba, a dvě pro mě na kuráž)… Tak proč si z toho nevzít příklad, no ne?

Nevím jak vy, ale podle mého názoru se ke svádění dobře hodí po medu vonící rulandské šedé. Nebo růžové cuveé, v němž můžeme objevit aroma lesních jahod, případně merlot, který nás omámí vůní přezrálého černého rybízu. Stačí si vybrat odrůdu, která lahodí právě vám. Vždyť zalaškovat s chuťovými pohárky a současně odbourat trému nemůže být na škodu.

No, a kdyby nakonec k žádným milostným hrátkám nedošlo, aspoň jsme si pošmákli. A to se počítá, no ne?

Vinaři mají jeden moc hezký výraz, který zní: ANO-VÍNO. Tušíte, co znamená? Chviličku vás nechám napínat mozkové závity, ale jsem přesvědčená, že na správnou odpověď přijdete velmi rychle.

Tak schválně, jaké by takové Ano-víno mělo podle vás být? Sladké? Suché? Trpké? Červené, růžové nebo bílé?

Žádná velká záhada to není. Zkrátka jde o takové víno, které je sexy. A natolik opojné i aromatické, že okouzlí ženské smysly. Většinou jsou to vína sladší a silné ve vůni, jako třeba tramín nebo muškát moravský, ale taky irsai oliver. Právě těmto (ale i jiným) odrůdám někteří vinaři přezdívají Ano-víno. A v jakém smyslu? Jednoduše v tom, že spoustu žen a dívek jejich chuť a aroma oslní natolik, že upustí od zdrženlivosti a souhlasí s…

Ale to už si doplňte sami!

Tak co, pánové, máte nutkání něco podobného vyzkoušet? Jen do toho jděte, protože za pokus nic nedáte. A navíc: kromě skleničky dobrého moku s vaší partnerkou se můžete se dočkat i příjemného bonusu!

 

© Markéta Harasimová, www.marketaharasimova.cz

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu