Burčáková sezóna v plném proudu

13. 10. 2017
Burčáková sezóna v plném proudu

Bojím se burčáku!

Bála jsem se s tímhle prohlášením vyjít na veřejnost, ale nemůžu si pomoct. Je to tak a nestydím se za to. (Dobře, možná trochu jo.) Ale… viděli jste film Bobule?
Ano, mám na mysli tu scénu, kdy Hádkovi a Langmajerovi vybouchnou v autě všechny pet lahve s tímto lahodným nápojem. A přesně tohle mě děsí.

Od mala si pamatuji větu: „Povol trochu to víčko u burčáku co je v lednici.“ Když jsem zezačátku nechápala proč, přicházelo pak dlouhé vysvětlování, že burčák neustále pracuje a oxid uhličitý, který tam vzniká, potřebuje někam unikat. Jinak? Natlakuje láhev a hrozí onen slavný VÝBUCH. Takže časovaná bomba v naší ledničce? Hned jsem klidnější…
Proto platí jedno zásadní pravidlo: Nikdy nedávejte burčák do skleněných lahví. Anebo to zkuste, čeká vás pak vymalování bytu a zadarmo.

Ale přeci jen tu je důvod, proč bychom měli mít burčák rádi…
S ním se chmurný podzimní večery stanou o něco snesitelnější. Tenhle produkt, vznikající „mezi hroznem a vínem“ má svoje období mezi 1. srpnem a 30. listopadem. Také si hlídejte, aby neměl hnědou barvu, ale spíš žlutou se zelenými odlesky.

Takže až na vás padnou podzimní deprese, vyrazte někam na burčákobraní. Nejen, že si společně užijete příjemné chvilky, ale ráno vás to ještě pěkně „pročistí“. Tedy, při troše štěstí až ráno… :D


Burčáku zdar!

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu