Co mi chybělo během časů korony a kam vedly moje první kroky

13. 12. 2020
Co mi chybělo během časů korony a kam vedly moje první kroky

Spoustu lidí smetla druhá vlna koronaviru následovaná lockdownem a karanténou. Ne, že bych snad byla introvert nebo asociál, ale tahle situace se mě nijak výrazně nedotkla. Oblečení a víno stejně už roky nakupuju online a co jinýho člověk (holka) k docela šťastnýmu životu vlastně potřebuje? 

Jediný, co mi fakt hodně chybělo, byly restaurace. Ačkoli mi to nikdy nikdo nevěří, tak jim ráda. A hodně. Stravování v restauraci mám spjatý s pěknym večerem, příjemnou společností a fajn diskuzí. V doprovodu vína, jak jinak.

A po jedný konkrétní restauraci se mi stejskalo fakt hodně! Jedná se o Podolku. Mám na mysli tu v Podolí, protože ještě jedna se nachází v Karlíně, ale na tu nemám moc hezký vzpomínky. Teda ne, že jídlo by bylo špatný, ale připomíná mi ono rande s Rasmusem, kvůli kterýmu jsem se naučila švédsky, a kterýho jsem od onoho večera už nikdy neviděla. Ale říkal, že to byla jedna z nejlepších schůzek, co kdy měl! Švéďák prolhanej.

Nicméně zpátky do Podolky. Mám hned několik důvodů, proč to místo mám tolik ráda. Za prvý, je přímo u řeky a obzvláště v létě je to moc příjemný posezení. Za druhý, minulý rok jsem bydlela doslova za rohem, tudíž to bylo poměrně strategický místo pro první schůzky. Který byly z 90 % taky poslední. Ale ten hlavní důvod je, že mají vína od Kubíka

Na téměř každou odrůdu bych mohla vyhrabat aspoň jednu vzpomínku nebo příhodu. Tramín červený, moje stálice a láska na celej život. Já jsem hodně přes vůně a kombinace koření a růže je nepřekonatelná. Když se nad tim tak zamyslim, ani bych nepotřebovala žádnej protějšek. S tramínem bych si vystačila úplně sama a ještě bez zlomenýho srdce. Jen možná s lehčí kocovinou.  

Tentokrát jsem ale sáhla po Chardonnay. Vlastně ani nevim, jestli je hodí ke kančí kýtě s šípkovou omáčkou, ale měla jsem hroznou chuť na něco ovocnýho. A neprohloupila jsem, bylo skvělý! No přiznejme si to, takový rande s kančí kýtou a Chardonnay, to prostě nemůže dopadnout špatně. A taky že ne.

@gabriela.ditrichova

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat