Ještě jedno secco a už to se mnou sekne

11. 07. 2018
Ještě jedno secco a už to se mnou sekne

Moji milí! :-)

Tohle bude rychločlánek, poněvadž a protože extrémně brzo vstávam, tim pádem musim jít extrémně brzo spát. Letim totiž ráno do Londýna a mam v plánu tam otestovat, jaký mají vína, a pak vám sem o tom napsat. Jo?

Každopádně včera jsme doma testovali taky, a to luxusní bublinky v parádních plechovkách – Secco+. Ňam! To mě jako faaakt bavilo hodně. Plechovek na testování jsem dostala rovnou několik a samozřejmě bych je zvládla vypít sama, ale jsem dobrá duše, dyť mě znáte, takže jsem je vzala hezky na jih za rodinkou a dali jsme si všichni.

Verze pro lidi, co neradi čtou (a dají si facku, protože jak říkam vždycky, každej by měl rád číst, a kor mě, žejo): Doporučujeme.

Verze pro lidi, co rádi čtou nebo sice rádi nečtou, ale mě milujou, takže to dají:

První jsme testovali secco s příchutí kvajávy. Že nevíte, co to je? Nevadí, my taky nevěděli. Mně a dědovi to chutnalo moc, dokonce jsme se trochu hádali, kdo to dopije, ale nakonec jsme se usmířili. Na babičku s mamkou to údajně bylo trochu sladký, protože maj rády víc hořký chutě, ale to nebyl důvod k tomu, aby to nevypily.

Další přišlo na řadu secco s příchutí marakuji. Mamka se radovala, už když viděla barvu. Vzhledem k tomu, že to bylo nahořklý, hlásila na celou vesnici, že “tohodle bych teda vypila soudek”! Babička ho prohlásila za nejlepší.

Pak jsme vokoštovali kokosový secco. My s dědou opět nadšený, já se nebojim říct, že bylo nejlepší, a taky bych toho vypila soudek. Fakt ňam, luxus, výborný, úžasný. Ten kokos je tam cejtit tak jemně, ale božsky. Babička chvíli přemejšlela, jestli tohle nepůjde na první místo, ale nakonec ho zařadila na druhý s tim, že je to těsně.

U pomerančovýho jsme získali pocit, že s každým vzorkem je to silnější, což nevim, jestli byla pravda, nebo fakt jenom pocit. Babička ho překvapivě prohlásila za nejlepší. Mamka zvolala: “Tady vidim velký dobrý!”, děda utrousil, že to je ale dobrá limča, a já pila, dokud bylo.

Nakonec nás čekalo secco classic. Mamka pronesla něco v tom duchu, že jí to připomíná klasický šumivý víno, a to nejspíš proto, že to je klasický šumivý víno. Bystrá ženská, to vona je. Babička řekla, že tohle obyč ani testovat nemusí, protože ví, jak chutná, ale když jsme jí nenalili, urazila se, tak jsme to zase rychle napravili.

V průběhu večera padaly filozofický otázky a ještě víc filozofický odpovědi. Namátkou:

Babička: “Tyjo, to by mě zajímalo, jak voni do toho tu příchuť dostanou, viď?”

Mamka: “Hele, nevim, ale je mi to jedno. Důležitý je, že víme, jak to my dostaneme do sebe.”

Děda hluboce litoval, že nic takovýho neprodávaj u nás ve vesnickým krámku, prej by si to tam chodil kupovat pravidelně. A babička večer zakončila větou: “Panebože, ještě jedno secco a už to se mnou sekne!”

Takže, hele, za nás dobrý. Dejte si taky! A pak se ozvěte, která příchuť nejvíc chutnala vám. (Doporučuju kokos, ale víte jak, radši zkuste všechny…;))

Vaše Týna z Píšu, protože víno

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu