Jóga a víno = návod na nesmrtelnost

13. 12. 2020
Jóga a víno = návod na nesmrtelnost

Nesčetněkrát jsem slyšela lidi pět ódu (nebo pít ódu?) na jógu. A ne, tenhle článek nebude v rýmovačkách. Vlastně jsem veškerou svojí kreativitu vyčerpala na ten kvalitní vtípek v první větě. Ale zpátky k tématu. Za tenhle rok se odehrál asi tak bambilion věcí a nutno poznamenat, že většina stála za korkový víno. 

Přesto bych tady vypíchla pár pozitiv, o kterých jsem vlastně psala v předchozích článcích. Nová práce, noví přátelé a objevování krás vína. A dalších alkoholických nápojů. A tou poslední věcí je ona jóga. Pokud tady chcete přestat číst, zdůrazňuji, že nežiju žádným alternativním způsobem života.

Zkrátka, nedávno u mě nastal okamžik, který dřív či později potká každýho z nás. Bez výjimky. Přišla jsem domů, lehla si na postel (čti “matraci z Ikey na podlaze”) a měla silnej pocit, že mi začíná hrabat. A nějak jsem si v tu chvíli vzpomněla na kamaráda, kterej takhle jednou ráno začal dělat nějaký dechový cvičení, jakože rituál či co. No smála jsem se mu hrozně. Ale říkal, že to funguje, tak proč to nezkusit? Pořád levnější, než jízdenka do Bohnic.

Moje první kroky vedly na Youtube. Píšu “jóga”, “úzkost”, “dýchání” a už to jede. Po prvním odcvičeném videu jsem si pustila další tři. Výsledky se dostavily okamžitě. Po 27 letech jsem měla teplý ruce a nohy, jakýsi podivný pocit štěstí a vnuknutí, že všechno bude zase dobrý. Takovýhle pocity mívám, když piju víno, ale bohužel je to krátkodobá záležitost. Pokud se ovšem nechci stát notorickým alkoholikem.

Nicméně jednou jsem se zamyslela nad tím, jestli se tyhle pocity znásobí, když budu cvičit a přitom pít víno. Věděla jsem, že načít celou láhev není pro člověka s nedostatkem sebekontroly to nejlepší řešení, tak jsem sáhla do zásoby Oneglass. A protože jsem se nemohla rozhodnout mezi bílým a červeným vínem, vzala jsem od každýho jedno.


Pinot grigio
je moje stálice. Tím nikdy nic nezkazíte. Suché víno s bohatou chutí i barvou. Doporučuju nalít do skleničky, ne pít takzvaně “na hulváta” jako já. Červená karta padla na Cabernet Sauvignon. Nádherná barva s fialovými odlesky. Opět - doporučuju nalít. Napřed do skleničky, chápem. 

No a jaký že byl výsledek tohoto sociálního experimentu? Na rozdíl od Svatby na první pohled, já byla v závěru protažená, příjemně uvolněná, bez psychických následků a veřejného ponížení. Doporučuju!

@gabriela.ditrichova

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat