Perfektní zábava na dlouhý zimní (a jarní, letní i podzimní) večery

16. 12. 2019
Perfektní zábava na dlouhý zimní (a jarní, letní i podzimní) večery

Protože tohle vás bude bavit celej rok. Nebo teda nás aspoň jo. A co? Večer se společenskejma hrama a s vínem! Jasně, obojí je super i zvlášť – se hrama je sranda i bez vína a, co si budem, s vínem je sranda i bez her, ale když to spojíte, to je teprve bombice.

Říkala jsem si, že by bylo docela fajn udělat si tenhle večer s kamarádama z práce. Kolega totiž vypije kdeco, kolegyně naopak pije svátečně jednou za rok a já jsem někde mezi (jo, blíž kolegovi, o trochu, ale ne úplně), tak jsem se těšila, jak budeme hodnotit vína z různých úhlů pohledu. Objednala jsem si teda u Toma, šéfika z Dejsivino.cz, tři flašky, že je otestujeme a bude z toho krásnej článek.

Inu, takhle. Kolega, co vypije kdeco, tak ten nám onemocněl a nemoh přijít. To znamenalo, že jsme ve dvou křehkých dívčinách musely vypít tři láhve. Byla to řehole, byla, ale tak nějak jsme se s tim popraly.

Začaly jsme nádherným Tramínkem z Vinařství pod Radobýlem. To je flaška, která musí potěšit každýho. Víno se pije příjemně, není těžký, ale zároveň má výraznou chuť, takže nám netrvalo víc než dvě napínavý hry a bylo to v nás. Wow!

Jako druhý přišlo na řadu víno od Vicana – první kvevri víno, který jsem kdy v životě zkusila. Že nevíte, co je kvevri? Já vám to povim, tak se označujou vína, který zrajou v zemi. Pecka, co? Daj se do takovýho velkýho speciálního sudu a zrajou. Nikdy jsem neochutnala nic, co bych k tomu mohla chutí přirovnat. Je to teda síla a myslim, že poslouží jako ideální dárek pro někoho, kdo se ve víně vyzná. Pokud tím ale obdarujete tetu, která pije jednou za rok, asi bude zaskočená. My byly chutí překvapený taky, nečekaly jsme totiž, že to bude až taková síla, takže jsme každá daly skleničku a zbytek jsem si nechala na doma, aby nás to nepoložilo, každopádně to ve mně probudilo chuť zkusit další kvevri.

Nakonec nás čekal švihák, teda pardon, Švihák. Levandulový Švihák. Prokristapána, to je něco tak dobrýho! Víno trochu perlí a zmizí ve vás, ani nemrknete (pokud ve vás teda bude mizet tak rychle jako v nás). Jak název napovídá, cejtíte v něm trochu levanduli, pije se úplně samo a věřim, že není moc lidí, kterým by nazachutnalo.

Sečteno podtrženo – boží! 

Tak na zdraví!

Vaše Týna z Vína

Píšu, protože víno

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat