Předvánoční shony, měsíc bez vína a konečně klid

23. 12. 2018
Předvánoční shony, měsíc bez vína a konečně klid

Ahoj, drahoušci!

Tak se zase po delší době hlásim tady na blogu. Měla jsem to v plánu daleko dřív, ale poslední tejdny před Vánocema byly extra blázinec. Doma jsem jenom přespávala a občas ani to ne, každej večer jsem na sebe byla pyšná, že jsem se zvládla doplahočit do sprchy, a když jsem kromě sprchy zvládla i rychlouvařit a neusnout s hlavou v hrnci, to už jsem pýchou praskala. Jinak bylo furt strašně moc práce nebo akce za akcí, takže jsem si ani moc nestihla užít adventní atmosféru. 

A aby to celý bylo ještě zajímavější, celej tenhle krásnej předvánoční čas jsem držela Whole 30, což je takovej program, během kterýho člověk jí jenom maso, zeleninu, ovoce, ořechy a vejce, a hlavně, a teď se podržte, hlavně u toho nepije alkohol! Já teda furt tvrdim, že víno je lék, ale ani víno coby lékařská pomůcka není během Whole povolený. Tak chápete to? Čoveče, to vám byla výzva. Všichni chodili na svařáčky, punče, vínečka, tak jsem teda občas chodila taky, aby se neřeklo, ale pořád jsem pila vodu. Občas, když byl dobrej den, jsem si dala zázvorovej čaj, a to už byl fakt vodvaz.

Celkově jsem moc ráda, že jsem do toho šla, pomohlo mi to hodně, to jo, ale nevim, jestli se ještě někdy znova dobrovolně upíšu k měsíci bez toho lahodnýho moku, fakt nevim. :-) Abstinenci jsem dohnala hned první večer po Whole – dala jsem si lahvinku výbornýho prosecca a ten pocit, když jsem se poprvý napila, ten byl přímo k nezaplacení.

Jinak včera, v sobotu, jsem konečně tak nějak začala opravdu vnímat, že jsou ty Vánoce nebezpečně blízko. Neměla jsem nic připravenýho, jako fakt nic, tak jsem se rozhodla to rychle dohnat, udělala jsem rychlocukroví, sehnala jsem rychlovýzdobu a konečně jsem měla čas vydechnout.

Dneska přijela babička, protože tenhle rok trávíme poprvý svátky u mě v Praze, tak jsme si jí s mamkou vyzvedly a šly jsme se podívat na trhy. Pak jsme zašly na večeři do thajský restaurace, kde se babička na lehce postarší kolínka rozhodla, že se naučí jíst hůlkama. Zeptala se teda velmi okouzlujícího fešáka, co nás obsluhoval, jestli by si jedny mohla vzít domu, že to bude trénovat, a ten kocourek jí přines rovnou troje. Jooo a vidíte na fotce ty dárečky? Tak s těma jsme takhle chodily celej den. Všichni kolemjdoucí se totiž usmívali, říkali, že je to super, že jsme super dárečci a kde to můžou koupit :D 

Klasický dárky už mam taky vyřešený a mam z nich velkou radost, ale nemůžu vám to tu teď napsat, protože si to mamka i babička okamžitě přečtou, až to zveřejnim, a překvapení je překvapení, žejo. Stačí, že jsem včera propálila, že jsem se patlala s domácíma raffaelkama, což mělo bejt pro holky taky překvapení, ale poslala jsem to na messengeru do blbý skupiny. Pitomý internety. 

Doufam, že vy už máte všechno nachystaný a sedíte s nohama nahoře a skleničkou v ruce na gauči. Užijte si nádherně a v klidu svátky, usmívejte se, milujte se, pijte dobrý víno od našeho Toma a buďte dobrý.

Bonus: Tady máte tři tipy na dobrý a mnou vyzkoušený vína, se kterýma bude fajn oslavit příchod novýho roku :-)

Posílam lásku <3
Vaše Týna z Vína
Píšu, protože víno

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Slevy

Články v blogu

Chat