Tour de sklípky aneb To byl zase víkend!

3. 02. 2019
Tour de sklípky aneb To byl zase víkend!

Některý povinnosti jsou náročnější než jiný. Třeba když musíte, prostě musíte! obejít všechny otevřený vinný sklípky ve vesnici a všude ochutnat, je to hodně, hodně, věřte mi, hodně náročný. Ale protože my se výzev nebojíme, řekli jsme ANO a vydali se do Jaroslavic. Abyste z toho taky něco měli, hodlam vám o tom vyprávět. Pokud v článku budou nějaký chibi, omlouvam se – pořád mam v žilách víc vína než krve, to zaprvý, a zadruhý to celý píšu ve znojemskej nádražce, kde jsme nucený čekat na bus, protože to je jediný otevřený, a neni to dobrý, neni to dobrý, neni to dobrý.

Inu, takže tedy… V sestavě já, mamka, strejda, bratránek a rodinnej kamarád jsme vyrazili vstříc dobrodružství. Akci Chutnání mladých vín pořádal spolek Jaroslavičtí vinaři a hele, povim vám, klobouk dolu. Všichni, ale fakt všichni milý, hodný, přátelský, nabízeli kromě vína i něco na zákus a kdybysme neměli kde spát, nejspíš by nás s radostí i ubytovali.

V prvním sklípku jsme si koupili pět skleniček, ze kterých nakonec zbyla jen jedna, naštěstí ta moje, ale neříkejme hop, dokud jí nedovezu domu, žejo, a jali jsme se koštovat. První jsme zkusili Pálavu, která byla tak skvělá, až jsme si mysleli, že nic lepšího už nemůže příjít. Inu, přišlo. Hned v dalším sklípku a pak dalším sklípku a pak dalším sklípku atd… zkrátka šmarjabože, fakt u každýho jsme si říkali, že je nejlepší a víte co? Bylo. Místní vinaři jsou opravdu mistři a kdybysme mohli, chodíme tam od sklípku ke sklípku ještě teď.

Nikdo, dokonce ani bratránek, kterej ještě nemůže pít, takže nic nemá v mlze, přesně neví, kolik jsme toho vypili, ale řekněme, že jsme na začátku ve společným vinným fondu měli celkem dost peněz, vzorek stál 10–15 korun a na konci večera jsme neměli ani korunu. To je celkem jednoduchá matematika, ne? Výjimečně dobrá byla bobulková Pálava, což je náš termín pro výběr z bobulí, to je jako velký dobrý, ve Vinařství Markel, kde taky měli nejlepší škvarkovku na světě. Další výjimečně dobrý víno bylo u takovýho kouzelnýho pána ve sklípku U Jánošíka, kde jsme si dali i kus grilovanýho prasete, a to vám povim, to taky bodlo.

A to nejlepší na konec! Zapíchli jsme to ve Vinným sklepě u Kořénků, a teď přichází varování – tenhle sklípek je velice nebezpečnej. Jakmile totiž vejdete dovnitř, nedá se odejít. Nejmilejší majitelé, úžasnej přátelskej přístup, skvělý víno, a co víc? CIMBÁLOVKA! Neni divu, že jsme tady strávili 6 hodin, viď... Tančilo se, zpívalo a hulákalo, pilo a pilo a zase tančilo a hulákalo, poznali jsme moc milý lidi a do tohohle místa jsme se všichni zamilovali a už plánujeme další návštěvu. Jestli někdy budete mít cestu kolem, sem musíte zajít. Pokud cestu kolem mít nebudete, vaše chyba a doporučuju si jí udělat. Dokonalý. Milým a krásným a hodným majitelum patří extrémní dík za to, jak jsou boží. <3

Ubytování bylo taky skvělý, to jsme měli v Penzionu v Podzámčí, kde se o nás krásný pani staraly jak o vlastní. Moc pěkný pokoje (ne jako minule, když jsme bydlely v bejvalým nevěstinci), výborný jídlo, usměvavý lidi a super bowling, kterej jsem vyhrála, a to několikrát za sebou, haha! Shrnuto podtrženo – víkend jak víno! Zkrátka ta Morava, to je kraj. <3 

Vaše Týna z Vína

Píšu, protože víno

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat