BELLUSSI, BELCANTO VALDOBBIADENE SUPERIORE DOCG CUVÉE BRUT

Oceněné
víno
BELLUSSI,  BELCANTO VALDOBBIADENE SUPERIORE DOCG CUVÉE BRUT Zobrazit větší

BELLUSSI, BELCANTO VALDOBBIADENE SUPERIORE DOCG CUVÉE BRUT

Víno má slámově žlutou barvu. Má velmi jemné a trvalé perlení. Vůně je čistá a elegantní s klasickými ovocnými a květinovými tóny. Můžeme v ní objevit broskev, pomeranč a banán s náznakem chlebové kůrky. V chuti harmonické, krémové s příjemnou kyselinkou a delikátním ovocným projevem připomínajícím citrusy s lehce minerální dochutí.

Více informací

Na objednávku

369 Kč

Množství

Popis

Belcanto je nejvyšší řada vín vinařství Bellusssi. Toto Belcante Cuvée DOCG pochází z oblasti Valdobbiadene. Vinařství, díky přísným normám, vyrábí pouze limitované množství tohoto lahodného šumivého vína.

Sídlo vinařské společnosti Bellusi se nachází v hlavním městě Prosecca ve Valdobbiadene. Pouze Prosecca z Valdobbiadene se mohou pyšnit nejvyšším apelačním označením DOCG. Vinařství získal v roce 1993 Enrico Martellozzo, jehož cílem je oživit značku a společně se svými partnery a agenty propagovat výrobky Bellussi nejen v Itálii, ale i v zahraničí. Krédem vinařství je vysoká kvalita vín, kterou uznávají odborníci i konzumenti této značky.

Vinařství Bellussi neustále investuje do moderních technologií, které splňují náročné požadavky na výrobu kvalitních šumivých vín. Autoklávy a nově zakoupené zařízení pro plnění a balení vín, kromě přísného postupu při manipulaci se surovinami - umožnily společnosti získat několik národních a mezinárodních certifikací včetně významné certifikace BRC, která zaručuje, že všechny výrobky jsou získány podle globálních standardů pro bezpečnost potravin.To vše spolu s nadšením pro vinařství garantuje vysokou kvalitu produkovaných vín.

OCENĚNÍ:
“Spumanti d’Italia” – National Wine Competition: Golden Ribbon (category: Italian method Spumante)
“Spumanti d’Italia” – National Wine Competition:  Certificate of Merit
“Best Wine Award” National Sparkling Wines Competition: Certificate of Merit
“Il mio Vino” – Specialized magazine – Score 7.9/10

Parametry

Výrobce BELLUSSI
Barva Šumivé
Typ Suché
Kategorie DOCG
Bílé odrůdy Cuvée

Recenze

Napsat recenzi

BELLUSSI,  BELCANTO VALDOBBIADENE SUPERIORE DOCG CUVÉE BRUT

BELLUSSI, BELCANTO VALDOBBIADENE SUPERIORE DOCG CUVÉE BRUT

Víno má slámově žlutou barvu. Má velmi jemné a trvalé perlení. Vůně je čistá a elegantní s klasickými ovocnými a květinovými tóny. Můžeme v ní objevit broskev, pomeranč a banán s náznakem chlebové kůrky. V chuti harmonické, krémové s příjemnou kyselinkou a delikátním ovocným projevem připomínajícím citrusy s lehce minerální dochutí.

Ostatní produkty ve stejné kategorii:

Chat