Neohodnoceno

VINAŘSTVÍ VERÝSEK, FRANKOVKA 2020, SUCHÉ, 0,75 L

Velmi elegantní a strukturovaná Frankovka z viniční tratě Stará hora. Díky zrání ve Francouzských sudech po dobu 14 měsíců je víno uhlazené a s příjemným sametovým projevem a rafinovanými tříslovinami. Frankovka plná ovocných tonů černých třešní, švestek a malin, doplněných o typickou kořenitost. Dlouhý závěr.

Na objednávku
Kód: 274
350 Kč
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při objednání nad 1999 Kč
Široká nabídka
Široká nabídka
tuzemských i zahraničních vín
Telefonicky poradíme
Telefonicky poradíme
721 434 181
Vína od malých vinařů
Vína od malých vinařů
která jinde neseženete

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 13,5 %; Kyselina: 5,2 g/l; Zbytkový cukr: 0,1 g/l

Vinice: Víno pochází z viniční trati Stará hora v obci Velké Bílovice, jde o starší výsadbu Frankovky. Hrozny byly sbírány ručně do malých přepravek.

Sklep: Před nalahvováním víno zrálo 14 měsíců v kvalitních francouzských barikových sudech.

Kdy vypít: 2022 - 2027

Doporučení v gastronomii: Zvěřina a různé úpravy hovězího masa.

...

Vinařství Verýsek

Vinařství Verýsek je malé butikové vinařství z Velkých Bílovic. Za projektem stojí mladý vinař Tomáš Osička, který kromě pozice enologa v pražském vinařství Salabka, zvládá ještě péči o vlastní vinice v okolí Velkých Bílovic. Filosofií vinařského projektu Verýsek je zaměřovat se hlavně na typické odrůdy, které byly ve Velkých Bílovicích pěstovány v minulosti. Snahou je maximálně využít potenciálu úrodných moravských půd s důrazem na vhodný výběr odrůdy a dané viniční tratě Přední hora nebo Zadní hora. V sortimentu vinařství tak v tuto chvíli najdete zejména odrůdy Veltlínské zelené, Sauvignon blanc, Neuburské a Pinot noir. Vína vznikají v malém sklepě přímo ve sklepní uličce ve Velkých Bílovicích, vína zrají v nerezu nebo v kvalitních dubových sudech. Vinařství Verýsek se velmi rychle zařadilo mezi nejzajímavější vinařské projekty v tuzemsku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení