VINAŘSTVÍ SV. BARBORA

Vinařství sv. Barbora vzniklo symbolicky 11. listopadu 2016, na svátek sv. Martina. Nachází se v samotném srdci bývalé hornické oblasti a navazuje na rodinné tradice pěstování révy vinné v Ratíškovicích. Celá oblast Ratíškovic i blízkého okolí byla v minulosti protkána nejen vinohrady, ale také hornickými šachtami, jejichž pozůstatky je na některých místech možné vidět dodnes. I z tohoto důvodu nese naše vinařství jméno patronky všech horníků sv. Barbory. Název Vinařství sv. Barbora znázorňuje propojení vinařství a bývalého hornictví zdejšího kraje.

VinohradyVinice se nacházejí ve viniční trati Hrubé pole - vinařská obec Ratíškovice. Vhodná struktura půdy spolu s teplým podnebím tzv. Moravské sahary s minimálním množstvím srážek poskytují skvělý základ pro vyzrávání jak bílých tak modrých odrůd révy vinné.


Vysadili jsme cca 9 ha nových vinic, z nichž 3,6 ha mělo v roce 2017 první panenskou úrodu. Z bílých odrůd se objevuje Chardonnay, Hibernal, Muškát moravský, Pálava, Sylvánské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon. Tyto bílé odrůdy doplňuje Zweigeltrebe, jako jediný zástupce modrých odrůd.


Výroba vína


Vinařství je technologicky zcela soběstačné. K výrobě vína jsou využívány nejmodernější technologie. Bílé odrůdy zrají v nerezových tancích s řízenou teplotou a nakvašení rmutů modrých odrůd probíhá v nerezových vinifikátorech. Některá červená vína jsou školena v dubových sudech. Přikláníme se ke klasickým postupům zpracování hroznů a k přírodnímu způsobu kvašení vína a minimalizací použití ušlechtilých kvasinek. Díky tomu vznikají jedinečná vína typická svým jedinečným odrůdovým charakterem. 

Zobrazit více
Zobrazeno 1 – 12 z 12 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 12 položek

Kategorie

Výrobci

Nejprodávanější produkty

Novinky

Slevy

Články v blogu

Chat