Z technických důvodů bude provoz e-shopu od 24. 6. do 2. 7. omezen. Objednávky obdržené v tomto termínu budeme expedovat po 3. 7. Děkujeme za pochopení.

Alternativní a BIO vína

Alternativní a organická vína jsou vína, která jsou vyráběna metodami, které se liší od tradičních vinařských postupů, nebo která jsou vyrobena z hroznů vypěstovaných bez použití syntetických chemikálií a pesticidů. Alternativní i organická vína lze nalézt v mnoha regionech po celém světě a jejich popularita roste, protože spotřebitelé hledají jedinečné a udržitelné možnosti v zemědělství

3 položek celkem
vinne sklepy marsovice, ryzlink rynsky natural, suche, 0,75 l
Tip
350 Kč

Ryzlink rýnský získal krásnou vyváženou plnou chuť, intenzivní vůni po meruňkách a příjemnou kyselinkou v závěru.

+ další
1960/SUC
FASCINO, PROSECCO BIO, SUCHÉ, 0,75 L
Tip
235 Kč

Prosecco je příjemně svěží a harmonické. Kyselost a tělo jsou dokonale vyvážené.

+ další
850/SUC
VINAŘSTVÍ SPIELBERG, PINOT BLANC ORANGE 2016, ZEMSKÉ VÍNO, SUCHÉ, 0,75 L
290 Kč

Chuť vína je plná elegantně jemná s minerální strukturou v závěru. 

+ další
736/SUC

Alternativní vína mohou používat méně známé odrůdy vinné révy, začleňovat netradiční vinařské techniky nebo být vyráběna za použití minimálních intervenčních metod, jako je přirozené kvašení nebo minimální použití siřičitanů. Vína mají často výraznější a jedinečnější chuťový profil a jsou oceňována pro svou autenticitu a charakter.

Na druhou stranu organická vína jsou vyrobena z hroznů, které jsou pěstovány bez použití syntetických chemikálií, pesticidů nebo hnojiv. Vína jsou vyráběna v souladu s přísnými postupy ekologického zemědělství a výrobní proces je monitorován, aby bylo zajištěno, že při procesu výroby vína nejsou použity žádné syntetické látky. Biovína jsou často vyhledávána spotřebiteli, kteří mají zájem o ekologičtější a zdravotně šetrnější přístup ke konzumaci vína.

BIO nám pomalu a stále více proniká také do světa vína a spousta vinařů je na své BIO vína patřičně hrdá a velmi si na nich zakládá. Zejména na jejich prvotřídní kvalitě. Z hlediska zákonů, aby víno mohlo být označeno a prodáváno jako BIO, je potřeba jej samozřejmě vyrábět v souladu s platnými předpisy EU, která na nich tvrdě pracovala celých 20 let, než je konečně v roce 2012 uvedla v platnost. Gró příběhu bílých hvězd v zeleném poli nebo v česku používané zelenobílé zebry jež označují výrobek jako BIO je vlastně to, že se vinař musí obejít bez jakýchkoliv synteticky čili uměle vyráběných látek. To znamená, že práce ve vinici probíhá bez syntetických postřiků, bez syntetických hnojiv a regulátorů růstu. Možná si teď říkáte, že přeci i BIO vinař vyjede do vinohradu s postřikovačem? Ano, máte naprostou pravdu, ale v tom případě se jedná o postřik na přírodní bázi a samozřejmě schváleného pro použití v BIO režimu. Více informací o vínech s označením BIODYNAMICKÉ, DEMETER a VEGANSKÉ naleznete v našem speciálním blogu.


Doprava zdarma
Doprava zdarma
při objednání nad 1999 Kč
Široká nabídka
Široká nabídka
tuzemských i zahraničních vín
Telefonicky poradíme
Telefonicky poradíme
721 434 181
Vína od malých vinařů
Vína od malých vinařů
která jinde neseženete