Novinky

Vinařství pod Pálavskými vrhy v e-shopu Dejsivino.cz

Zakladateli tohoto vinařství (založeného 11. dubna 2022) jsou Zdeněk Jonáš a Jiří Holec. K týmu patří také Ing. Veronika Holcová a Jarka Holcová. V letech 2022 a 2023 došlo k kompletní přestavbě a modernizaci vinařství, které se nachází v obci Bavory, přímo pod malebnou Pálavou.

Vinice o rozloze 2 hektary se rozprostírají v oblastech Maliny a u Rybníčka. Vinařství pod Pálavskými vrchy se zaměřuje na pěstování tradičních odrůd typických pro Pálavskou oblast, mezi něž patří Tramín červený, Pálava, Ryzlink rýnský, Ryzlink Vlašský, Zweigeltrebe, Rulandské modré, Neuburg a Veltlínské Zelené.

Proces vinohradnictví a vinařství je prováděn s péčí a láskou, přičemž až 90 % prací je vykonáváno ručně, včetně sběru hroznů. Zpracování hroznů a tekutin je realizováno s využitím moderních technologií.

Vina zrají v historickém, sto let starém vinném sklepě a v sudech vyrobených z akátového dřeva. Roční produkce vinařství dosahuje přibližně 10 000 lahví a zahrnuje bílá, červená, růžová i perlivá vína.

Návštěvníkům nabízejí posezení v interiéru sklípku s krbem pro 25 osob a venkovní posezení pro 50 osob. Díky kuchařským dovednostem pana Zdeňka Jonáše je možné ochutnat široký výběr pokrmů, včetně bufetů, tapas a grilovaných specialit.

Na podzim je možné degustovat domácí uzeniny, klobásy, sýry a další produkty z naší udírny, včetně sirupů, pražených dýňových semínek, marmelád a chutney. Degustace se nabízí jak v prostorách vinařství, tak externě. Přesvědčíme vás, že magie degustace začíná přímo ve vinici s ohromujícím výhledem na Pálavu.

Co se týče interní organizace, Jiří Holec zastřešuje provoz strojů a práce ve vinici. Zdeněk Jonáš se věnuje výrobě vína, vaření, marketingu a degustacím. Ing. Veronika Holcová má na starosti administrativu, obsluhu, marketing a výzdobu, zatímco Jarka Holcová se stará o vinice, pečení, výrobu marmelád a péči o zahrady. Celý tým se podílí na různých činnostech podle potřeby a zajišťuje tak plynulý provoz vinařství.

Kombucha VINTA na Dejsivino.cz

Kombucha je symbióza kultur kvasnic, laktobacilů, kvasinek a bakterií mající neopakovatelný vliv na organismus. Užívání kombuchy je datováno již kolem roku 200 před naším letopočtem. Vědecky je poprvé zkoumána roku 1852.

Kombucha je celkově zdraví prospěšná a je nemálo popsaných zkušeností. Je schopna podporovat přirozenou obranyschopnost – imunitní systém. Uvádí se, že kombucha detoxikuje organismus, tudíž je vhodná při očistných kůrách – odvádí z těla nahromaděné škodliviny. Lze ji využít i jako prostředek pro snížení hladiny alkoholu i nikotinu v krvi. Při užívání kombuchy bylo pozorováno, že má blahodárné účinky na astma, alergie a kožní onemocnění. Experimentálně je kombuchového nápoje využíváno i jako obklady na popáleniny a otevřené rány. Do jejích schopností patří i blahodárný vliv na zažívání, kdy dochází k jeho regulaci, ovlivňuje trávenínormální vyprazdňování a udržuje střevní mikroflóru. Je doporučována při dietách, protože podporuje metabolismus a je nápomocnou při snižování nadváhy. Uvádí se, že pití kombuchového nápoje je vhodné při sportovních režimech. Kombucha ovlivňuje spánek, napomáhá při nespavosti a nervových poruchách.

Pozitivní působení kombuchy na lidské zdraví je neobyčejně široké. Za její existence již bylo napsáno nespočet vědeckých prací, které pojednávají o pozitivních účincích kombuchy. Nejpodrobněji to vystihují zahraniční výzkumy, které prokázaly, že mnoho látek, obsažených v kombuše, má antibiotické a antioxidační účinky. Účinné látky v kombuše působí na tělesný systém jako celek svými blahodárnými vlastnostmi. Nemůžeme se bránit škodlivým vlivům, kterým jsme v dnešní době vystaveni, můžeme však našemu tělu pomoci tím, že budeme přijímat aktivní látky, které nám pomohou udržet, resp. obnovit normální stav, tedy abychom se těšili pevnému zdraví. Samozřejmě, že kombucha není žádným zázrakem, není to lék na všechno, nezaručí nám nesmrtelnost, nicméně díky kombuše můžeme vést zdravější způsob života.

Pro více informací o tomto úžasném nápoji zavítejte na náš Blog. Pokud vás kombucha zaujala a chcete si prohlédnout kompletní sortiment, navštivte kategorii "Kombucha VINTA".

 

Nový ročník Salay Winery na Dejsivino.cz
Salay Winery e-shop Dejsivino

Jirka a Marek ze SALAY Winery jsou nejen velcí pohodáři, ale ještě se jim daří vyrábět skvělá vína. Už dávno se posunuli z vinařství lokálního významu. Loni jsme jejich Ryzlink vlašský a Cabernet Sauvignon dodávali do několika firem a dobře jsme udělali - zavládlo nadšení.
Jsem rád, že spolupráce pokračuje i letos a můžeme oznámit prodej nového ročníku u nás na Dejsivino.cz. Nejen vína, ale i sekty ze Salay Winery jsme s Ovinena.cz hodnotili hodně vysoko – bit.ly/43kFi1P
Kdo si chce začátek léta nastartovat skvělým vínem, tak si radost může udělat radost u nás v e-shopu Dejsivino.cz 🙂
👉 Vína v e-shopu: bit.ly/3WspEiI
Vinařství Thaya v e-shopu Dejsivino.cz

Morava je mnoho let známá jako oblast s bohatou tradicí vinařství a výrobou kvalitních vín. Vína z této oblasti mají své jedinečné charakteristiky a jsou oblíbená jak mezi domácími, tak mezinárodními vinařskými znalci. Novým významným zástupcem do e-shopu Dejsivino.cz jsou vína z renomovaného vinařství Thaya z Havraníků.

Vinařství Thaya nabízí rozmanitý sortiment vín, která vynikají svou kvalitou a charakterem. Na e-shopu Dejsivino.cz naleznete širokou škálu jejich vín, od svěžích bílých vín, jako je Ryzlink rýnský, Sauvignon nebo Veltlínské zelené, po elegantní červená vína, jako je Frankovka nebo Zweigeltrebe. Každá láhev z Vinařství Thaya je svým způsobem unikátní a přináší skvělý zážitek pro vaše chuťové buňky. 

Technolog Jakub Smrčka nepochází z vinařské rodiny, k vínu měl blízko už od dětství. Nakonec tento vztah proměnil v celoživotní vášeň. Vystudoval Vinařství a vinohradnictví na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity a pracoval jako šéf výroby v jednom z největších vinařství v České republice. Rukama mu každoročně proteklo 3,5 milionu litrů vína.

Spolupráce mezi vinařstvím Thaya z Havraníků a e-shopem Dejsivino.cz znamená, že můžete mít tyto vynikající moravská vína přímo u vás doma. Stačí si u nás na Dejsivino.cz objednat své oblíbené lahve s víny Thaya! :)

Nové výdejní místo na Praze 4 (Family Flowers)

Pro klienty z Modřan a okolí jsme domluvili možnost odběru v prodejně květin Family Flowers. Můžete si zde vyzvednout nejen víno, ale rovnou koupit krásnou kytku. 

Family Flower sídlí na adrese Branická 18, Praha 4 - Modřany. Otvírací doba je od pondělí do soboty (8-19 hodin) i v neděli (9-19 hodin).

Pozor! Minimální hodnota objednávky pro dopravu zdarma je 500 Kč.

Platbu je nutné realizovat převodem (na účet: 5125128/5500) nebo platbou kartou na e-shopu před vyzvednutím vín. 

Nové výdejní místo na Praze 8 (Bufáček Karlín)

Obyvatelé Karlína a pracovníci v blízkých kancelářích zbystřete! Domluvili jsme pro vás nové výdejní místo v krásné prodejně BUFÁČEK.COM :)
 
Zde si můžete víno nejen vyzvednout, ale rovnou si k nim koupit i mnoho zajímavých dobrot z domácího řeznictví ČEJKA! Tedy win-win situace!

Bufáček najdete na adrese Vítkova 30, Praha 8 – Karlín a otevírací doba je od pondělí do pátku (11 - 19:30 hodin).

Pozor! Platbu je nutné realizovat převodem (na účet: 5125128/5500) nebo platbou kartou na e-shopu před vyzvednutím vín.

ARTE VINI v e-shopu Dejsivino.cz
Nově u nás naleznete vína z produkce Arte Vini. Arte Vini vyrábí vína moderního stylu, která navazují na to nejlepší z moravských vinařských tradic. Všechna vína důsledně respektují terroir jednotlivých vinařských poloh, ze kterých pocházejí nejušlechtilejší hrozny z vlastních viničních tratí v oblasti Velkých Pavlovic.
Zpracovávají hrozny z vyhlášených viničních tratí na Znojemsku, kde již více jak 10 let spolupracuj s místními pěstiteli. Dlouhodobým cílem je produkovat vína, která přinášejí radost a příjemné zážitky.

Vína jsme loni s Ovinena.cz prezentovali ve videu, které vám pomůže s případným výběrem. ;)
 
Nové výdejní místo na Praze 4 (areál SAPA - Master Vietnam)

Díky úzké spolupráci se společnosti Master Vietnam můžeme klientům nabídnout nové výdejní místo na Praze 4 v areálu SAPA.

Velkou výhodu vidíme v otvírací době, která je po celý týden a to včetně víkendů. Vína si lze v Master Vietnam vyzvednou každý den (Po-Ne) od 10 -17 hodin! :) 

Do navigace zadejte "Master Vietnam" - kontaktní osoba: Lucie Pštrosová (770 607 707). Závozy na výdejní místo probíhají ve čtvrtek.

Pozor! Platbu je nutné realizovat převodem (na účet: 5125128/5500) nebo platbou kartou na e-shopu před vyzvednutím vín.

Master Vietnam
(Výdejní místo Master Vietnam v areálu SAPA)

Chateau Lobkowicz Roudnice v e-shopu Dejsivino.cz

Vážení klienti,

novinkou v e-shopu je vinařství s dlouholetou tradicí. A když píšu dlouholetou, tak opravdu dlooooooouholetou! :)

Chateau Lobkowicz Roudnice ve středověkých sklepích roudnického zámku vyrábí víno již od roku 1603. Do dnešních dnů přetrvává vysoký podíl ruční práce, tradiční postupy i úcta k charakteru vín z nejsevernější vinařské podoblasti v Čechách.
Vína během posledních let získala na vinařských soutěžích četná ocenění. Velice si váží toho, že roudnické Svatovavřinecké bylo podáváno k hlavnímu chodu při státnickém setkání prezidenta Václava Havla a královny Alžběty II. v roce 1996.

E-shop Dejsivino.cz patří k jednomu z mála internetových obchodů, který má možnost tato úžasná vína z Chateau Lobkowicz Roudnice nabízet. Je to pro mě velká čest. Hlavní odrůdou a vlajkovou lidí vinařství je Sylvánské zelené. Ovšem mě nejvíce zaujalo Cuvée Sovice. Pokud hledáte sekt pro výjimečnou příležitost, určitě zvolte sekt Lobkowicz. Sekt z odrůdy Ryzlink rýnský je vyroben tradiční metodou kvašením v lahvi.

Přeji hodně příjemných zážitků a chvil při konzumaci těchto krásných vín!

Tomáš z Dejsivino.cz


 Moravské víno inspirováno africkým kmene Zůlů
Přátelé a milovníci dobrých vín,

novinkou v našem e-shopu jsou vína z IWAYINI. Martin Zůl zhmotnil svou myšlenku, které předcházelo 28 let zkušenosti s vínařstvím a vínem. Od svých 10 let pomáhal tatínkovi ve vinařství, kde nasával zkušenosti, cit a postupy pro výrobu kvalitních vín. Vína IWAYINI jsou ukázkou toho, co miluje, co ho naplňuje, co mu dělá radost a jak realizuje jeho představy v oblasti vína.  Martinovo příjmení je "Zůl", netradiční příjmení, které má jeho rodina jako jediná v Česku. "IWAYINI" znamená v řeči afrického kmene Zůlů "Víno". Byla to jasná volba při hledání názvu pro vinařství.

Nechte se nalákat a objevte úžasná vína v Vinařství Iwayini.