ANNO DOMINI

UPROSTŘED ŘAD RÉVY VINNÉ SE OBJEVUJE SKLEP

Vinařství Anno Domini je navrženo tak, aby se racionalita a estetika setkaly v budově odlišné od všech ostatních. Jedná se o přehlídku materiálů, kde se setkává dřevo, sklo a ocel, aby nám připomněly, že vše pochází z přírody. Oko se sklání nad vinicemi. Oko, zasazené do fasády sklepa, je velké konzolové okno, které jako by se naklánělo nad vinice. Světlo proniká velkým oknem, vytváří hry na vnitřních stěnách a osvětluje uvítací pokoje. Místo, které je domovem. Toto je místo, kde je dobrý vkus, design, inovace produktů a estetika doma.


VÍNO S DESIGNEAM V SOULADU S PŘÍRODOU

Zde dochází ke skutečné koncepční revoluci a kontrast mezi výrobou vína a designem je ústředním bodem. Nový druh vinařství, který vlévá lásku k estetice do architektury budovy a technologie použitých strojů. Vinice jsou vyživovány úrodnou, jílovitou půdou, bohatou na minerální soli, ale také obtížné, složité na pěstování révy vinné nepřátelské. Přesto jsou to stejné vlastnosti, které vštěpují vínu z Anno Domini velkou osobnost a zdůrazňují sladkost a intenzitu hroznů.

Rostou zde tradiční odrůdy révy vinné jako Cabernet franc, Cabernet sauvignon, Merlot, Raboso a Glera. Nesmíme zapomenout, že dalším produktem těchto hroznů je Prosecco DOC, nejreprezentativnější víno oblasti, které vyrábí ve všech jeho podobách: perlivé i jemně perlivé.

Ekologický pro Vinařství Anno Domini znamená respekt a úctu k přírodě. Díky neinvazivním ošetřením k ochraně životního prostředí a udržitelným zpracovatelským technikám získalo vinařství ekologické a veganské certifikace. Protože dobře pracovat pro Vinařství Anno Domini znamená pracovat ze země a se zemí, respektovat proměnlivost klimatu a kvalitu půdy. Agronomové znají každou zvláštnost půdy a jsou odhodláni udržovat její přirozenou úrodnost pomocí ozelenění vinic a zeleného hnojení.

Ve fázi filtrace a čiření vína používají pouze rostlinné a minerální deriváty; tato volba – která umožnila získat evropskou certifikaci od The Vegan Society – to znamená, že produkty jsou dostupné všem milovníkům vína, bez ohledu na potravinové preference, aniž by to ovlivnilo organoleptické vlastnosti produktů.

V Anno Domini spojili technickou inovaci s ochranou životního prostředí prostřednictvím pečlivého hospodaření s vodními zdroji a použitím moderního kapkového zavlažovacího systému izraelského typu. To není vše; až 80 % energie pochází z účinného fotovoltaického systému o výkonu 80 kW.

Vinařství Anno Domini věnuje maximální pozornost tomu, aby se vyhnuli jakémukoli plýtvání: příkladem toho je  100% přírodní kosmetika, kterou vyrábí inovativním systémem biologického zkapalňování a opětovným použitím surovin. Originální lahve také přetváří na unikátní nádoby na svíčky, které jsou součástí rozsáhlého sortimentu vinařství.


HISTORIE VINAŘSTVÍ ANNO DOMINI

Všechno to začalo u dědečka Batisty. Vždycky věděl, co bude dělat, až vyroste: stane se zemědělským podnikatelem. Vrátil se z fronty stejně chudý, jako když odcházel, a využil to, co mu nikdo nemohl vzít: houževnatost a dokonce i trochu lehkomyslnosti. A to natolik, že se mu podařilo splnit si svůj sen: rozjel vlastní podnikání, nejprve po boku svých dětí a poté také vnoučat. Dnes je to druhá a třetí generace, která pokračuje v této vášni, která je mnohem víc než jen práce.

Dokonce i jeho vnuci Cristian a Andrea následovali vlastní jiskru lehkomyslnosti a založili třetí a nejmladší vinařství rodiny: 47 Anno Domini. Název pochází z římské cesty, která vedla terénem, ​​kde bylo založeno vinařství, Via Claudia Augusta, jejíž stavba začala na příkaz císaře Augusta, aby spojila Benátky s pláněmi za Brennerem, a skončila za císaře Claudia v roce 47. INZERÁT. Takže naše jméno pochází z roku, kdy byla silnice slavnostně otevřena, což ctíme chodníkem, který vede po trase, kde kdysi byla.
1 položek celkem
ANNO DOMINI, PROSECCO, SUCHÉ, 0,75 L
199 Kč

Aromatické Prosecco s vůní jablka a květu akátu. Bledě slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky.

+ další
1300/DOC

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem