VINAŘSTVÍ POD PÁLAVSKÝMI VRCHYNěco málo o  vinařství. Dne 11. dubna 2022 založili Vinařství pod Pálavskými vrchy - Jonáš a Holec. Týmem jsou Jiří Holec, Ing. Veronika Holcová a Zdeněk Jonáš.

Během období 2022–2023 kompletně přestavěli a modernizovali vinařství. Vinařství se nachází v obci Bavory přímo pod Pálavou, tedy pod nádhernou stolovou horou.

Vinice zabírají 2 hektary, konkrétně na tratích Maliny a u Rybníčka. Zaměřují se na pěstování typických odrůd pro Pálavskou oblast, mezi něž patří Tramín červený, Pálava, Ryzlink rýnský, Ryzlink Vlašský, Zweigeltrebe, Rulandské modré, Neuburg a Veltlínské Zelené.

Celý proces vinohradnictví a vinařství zvládají šetrně a s láskou. Až 90 % prací provádějí ručně, včetně ručního sběru hroznů. Následné zpracování hroznů a tekutin probíhá s ohledem na moderní technologie.

Vína zrají ve vinném sklepě, který je starý přibližně 100 let, a v dřevěných sudech vyrobených z akátového dřeva. Roční produkce v lahvích činí přibližně 10 000 lahví. Vinařství  pod Pálavskými vrchy nabízí široký sortiment, zahrnující bílá, červená, růžová a perlivá vína.

Pro návštěvníky poskytují vnitřní posezení ve sklípku s krbem pro přibližně 25 osob a venkovní posezení pro 50 osob. Díky kuchařským dovednostem pana Zdeňka jsou schopni připravit širokou škálu pokrmů, včetně studených mís, teplých bufetů, pochutin, servírovaných menu, grilovaných specialit, tapas a dalších lahůdek.

V podzimním období máte možnost ochutnat domácí uzené, klobásy a sýry, vše vyrobené přímo v naší udírně. Kromě toho vyrábí domácí sirupy, pražená dýňová semínka, marmelády, chutney a další pochoutky, které sami pěstují.

Degustace můžete absolvovat jak ve vinařství, tak za vámi rádi přijedou do firmy nebo restaurace. Nicméně věřte, že magie degustace začíná právě ve vinici s úchvatným výhledem na Pálavu.

Ohledně interní organizace:

  • Jiří Holec zodpovídá za provoz strojů a veškeré práce ve vinici.
  • Zdeněk Jonáš má na starosti výrobu vína, vaření, marketing, degustace a vymýšlení úkolů pro ostatní členy.
  • Ing. Veronika Holcová se stará o administrativní záležitosti, obsluhu, marketing, výzdobu vinařství a péči o děti.
  • Jarka Holcová se věnuje péči o vinice, pečení, výrobě marmelád a péči o zahrady.

Celkově se všichni podílíme na všech činnostech podle aktuální potřeby a zajišťují tak harmonický chod Vinařství pod Pálavskými vrchy.

10 položek celkem
vinařsvi pod pálavskými vrchy, cabernet moravia, suche, zemske vino, 0,75 l
Novinka
250 Kč

Silná struktura Cabernetu Moravia, plné tělo, s elegantními tóny černého rybízu, cedru a jemně kořeněného závěru

+ další
2391/SUC/ZEM
Vinařství pod Pálavskými vrchy Jonáš & Holec, rulandske modre frizzante, sladké, zemské víno, 075 l
Novinka
250 Kč

Rulandské modré Frizzante jsou osvěžující bubliny, plné tóny lesního ovoce a jemného koření, pro lehkou a radostnou chvíli.

+ další
2385/SUC/ZEM
vinařsvi pod pálavskými vrchy, rulandske modre, suche, zemske vino, 0,75 l
Novinka
250 Kč

Rulandské modré s bohatými tóny červeného ovoce, jemnými kořeněnými nuancemi a hladkou strukturou, podtržené charakteristickou odrůdovou elegancí.

+ další
2394/SUC/ZEM
Vinařství pod Pálavskými vrchy Jonáš & Holec, Ryzlink rýnský, suché, zemské víno, 075 l
250 Kč

Výjimečně aromatický Ryzlink rýnský, plný charakteristických tónů čerstvé zralé broskve s jemným nádechem Pálavy. Svěží víno se šťavnatou kyselinkou.

+ další
2367/SUC
Vinařství pod Pálavskými vrchy Jonáš & Holec, Ryzlink vlašský, suché, zemské víno, 075 l
Novinka
250 Kč

Subtilní doteky medu a minerálních prvků přidávají vínu na eleganci a komplexitě, zatímco osvěžující kyselina podporuje dlouhý a harmonický závěr.

+ další
2379/SUC/ZEM
Vinařství pod Pálavskými vrchy Jonáš & Holec, Sauvignon, suché, zemské víno, 075 l
Novinka
250 Kč

Výrazný, svěží a aromatický Sauvignon. Dominují tóny grapefruitu, limetky a zeleného bezu. Vůně je svěží, s nádechem bylin a jemným minerálním charakterem, což dodává vínu...

+ další
2376/SUC/ZEM
Vinařství pod Pálavskými vrchy Jonáš & Holec, tramin cerveny frizzante, polosuché, zemské víno, 075 l
Novinka
250 Kč

Tramín červený Frizzante – lehké bublinky podtrhávají bohaté aroma růží, exotického ovoce a jemné kořeněné pikantnosti pro osvěžující zážitek.

+ další
2388/SLA/ZEM
Vinařství pod Pálavskými vrchy Jonáš & Holec, Tramín červený, suché, zemské víno, 075 l
Novinka
250 Kč

Tramín červený se vyznačuje intenzivními květinovými tóny, zejména růží a jasmínu. Vůně doplňují ovocné nuance. Odráží bohatou a harmonickou aromatickou paletu s lehkým...

+ další
2370/SUC/ZEM
Vinařství pod Pálavskými vrchy Jonáš & Holec, Veltlin & Neuburg, suché, zemské víno, 075 l
Novinka
250 Kč

Cuvée Veltlín a Neuburské je harmonie odrůd v láhvi. Krásné víno s osvěžující kyselinkou, tóny citrusů a jemným minerálním závěrem.

+ další
2373/SUC/ZEM
Vinařství pod Pálavskými vrchy Jonáš & Holec, Zweigeltrebe, polosuché, zemské víno, 075 l
Novinka
250 Kč

Subtilní doteky medu a minerálních prvků přidávají vínu na eleganci a komplexitě, zatímco osvěžující kyselina podporuje dlouhý a harmonický závěr.

+ další
2382/SUC/ZEM

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem