VINAŘSTVÍ SKOUPIL PETR

vinarstvi skoupil petr velke bilovice

Vinařství je známé především díky kvalitnímu vínu. Svoji tvář i duši mu propůjčil Petr Skoupil se svojí vizí výroby jemných kvalitních vín. Milovníky a znalce vín osloví i rodinný a osobní přístup k zákazníkovi. Rodinné vinařství je také díky tomu, že do vinařství nastoupili i dva synové. Ing. Petr Skoupil ml., který je ředitelem vinařství. Nejmladší syn František Skoupil je hlavním technologem, který přináší do vinařství nové trendy.

Vinařství Skoupil se nachází ve Velkých Bílovicích, v části sklepů zvaných Belegrady. Od roku 2010 jsme přesunuli vinařství do multifunkčního komplexu, kde na jednom místě naleznete moderní vinařství, restauraci s kapacitou 110 osob a ubytování pro 45 osob.

Naše vína pocházejí z těch nejlepší tratí Velkých Bílovic.

V současné době vinařství obhospodařuje 25 hektarů vlastních vinic, kterým věnujeme celoroční péči. Další hrozny nakupujeme od místních pěstitelů, s kterými úzce spolupracujeme a dbáme na kvalitu hroznů. Produkce vinařství dosahuje 140000 litrů (cca 187000 lahví) vína.

Tradici, založenou na respektu k přírodě i půdě, spojujeme s moderními postupy, díky nimž dosahujeme kvality svých vín. Naše hrozny zpracováváme nejšetrnější, ojedinělou metodou pomocí selektoru bobulí. Výsledkem jsou odrůdově čistá a mimořádně zajímavá přívlastková vína. Jsou typická širokým spektrem primárních aromatických látek a zejména výrazně ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin. 

V roce 2016 vinařství změnilo kompletně svůj design a vzhled etiket.

Za novou etiketu Terroir jsme získali společně s Design studio Pergamen ocenění Reddot design award 2016 a German design award 2016. Při změně etiket jsme rozdělili vína do 4 řad – Keramika, Terroir, Reserva a Limited.

7 položek celkem
Vinarstvi Skoupi Cabernet Cortis moravske zemske vino suche 0,75 l
Výprodej
189 Kč

Ve vůni i chuti se objevují tóny připomínající drobné ovoce s výrazným podílem lesní jahody podepřené elegantní kořenitostí.

+ další
2214/SUC
Vinařství Skoupil, Veltlínské zelené Akátové sudy 2020, kabinetní víno, suché
189 Kč

Ve vůni a chuti Veltlínského zeleného naleznete svěží a pepřové tóny s dochutí hrášku a čerstvých mandlí. 

+ další
1981/KAB
vinařství skoupil zweigeltrebe pozdni sber suché 0,75 l
249 Kč

Tmavě granátová barva s fialovým zábleskem. V chuti je plná s dostatečným obsahem tříslovin, řízná až jemně hebká připomínající ostružiny a višně.

+ další
2422/POZ
Vinarstvi Skoupil, Sauvignon “Kryo” 2021, pozdní sběr, suché
289 Kč

Sauvignon s tóny černého rybízu a výraznou aromatikou. Víno s jedinečným chuťovým projevem.

+ další
1969/POZ
Vinařsví Skoupil, Veltlínské zelené Battonage, pozdní sběr 2021, suché
289 Kč

V chuti a vůni je Veltlínské zelené svěží, pepřové a s krásně pikantní kyselinkou s dochutí malin a hrášku.

+ další
1975/POZ
Skoupil Cuvee tricolor reserva suche 0,75 l
Tip
329 Kč

Vůni dominují sušené švestky a přezrálé višně doprovázené jemnými taniny díky zrání v dubovém sudu. Chuť nasládlých višní a borůvkového kompotu je podpořená jemnou kyselinkou.

+ další
2211/POZ
Vinařství Skoupil, SEKT Veltlín Charmat martinotti, Jakostní šumivé víno 2021 Extra brut
329 Kč

Sekt kvasil jeden měsíc v tanku. Šumivé víno s intenzivním perlením a chutí malin, pepře a minerality. 

+ další
1972/BRU

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem