Z technických důvodů bude provoz e-shopu od 24. 6. do 2. 7. omezen. Objednávky obdržené v tomto termínu budeme expedovat po 3. 7. Děkujeme za pochopení.

VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁNEK PETR

vinařství štěpánek petr mutěnice

Vinařství vyrostlo na 
rodinné tradici v krásném prostředí vinařské obce Mutěnice v srdci Moravského Slovácka. Za vinařstvím stojí Petr Štěpánek. Základy práce ve vinici a sklepním hospodářství mu předal otec a hlavně vinařská škola. Tak jak už to bývá u otce a syna měl touhu dělat vína moderněji a jinak. Velkou inspirací pro mě byla stáž v oblasti Mosel v Německu. Tam ho nedchla přírodně sladká vína s nízkým obsahem alkoholu a jejich lehká pitelnost. 

V současné době má Vinařství Štěpánek široký záběr. Kromě sladkých a polosladkých vín, které se těší velké oblibě zákazníků v  sortimentu nechybí vína suchá i polosuchá, ale také vína ledová či slámová. Pokud je dobrý ročník, tvoří vína výjimečná jako jsou výběry z bobulí či cibéb. Vinařství Štěpánek sleduje potřeby našich zákazníků. Proto si splnili sen a vyrobili sekt klasickou metodou - kvašený v lahvi. Vína vyrábí moderními technologiemi v nerezových nádržích. Všechna červená vína a část bílých zrají v dřevěných sudech.

Začali hospodařit na 30 árech vinic po rodičích. V začátcích byli odkázáni na nákup hroznů od prověřených pěstitelů. V současnosti je Vinařství Štěpánek téměř soběstačné. Disponuje 20 ha vlastních vinic v těch nejlepších viničních tratích v Mutěnickém katastru, které osadili v posledních 10 letech. Vinice jsou zatím všechny mladé a jejich potenciál bude růst. Mezi nejčastěji vysazené odrůdy patří Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a velkou příležitost vidíme také v aromatických odrůdách Hibernal, Tramín červený, Pálava, Cabernet blanc. V červených odrůdách můžeme konkurovat světu v Merlotu a Rulandském modrém.


3 položek celkem
VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁNEK, RYZLINK RÝNSKÝ 2020, SLADKÉ, 0,75 L
205 Kč

V Ryzlinku chuti nalezneme tóny lesního medu, broskví a aroma zralé meruňky. 

+ další
487/POZ
VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁNEK, HIBERNAL 2021, VÝBĚR Z HROZNŮ, POLOSLADKÉ, 0,75 L
210 Kč

Hibernal má šťavnatou a příjemně ovocnou chuť. Sladkou chuť doplňuje příjemná kyselinka v závěru.

+ další
1459/VYB
Vinařství Štěpánek, Frankovka, sladké, ledové víno, 0,375 l
349 Kč

Exkluzivní Frankovka s medovými tóny, které doprovází jemná kyselinka. Víno potěší všechny milovníky vín.

+ další
2103/LED

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem