VINAŘSTVÍ SV. BARBORA

Počátky vinařství se datují k roku 2017, kdy ve vinařství poprvé sklidili hrozny pod značkou sv. Barbora. Vinařství se nachází v samotném srdci bývalé hornické oblasti a navazuje na rodinné tradice pěstování révy vinné v Ratíškovicích. Celá oblast Ratíškovic i blízkého okolí byla v minulosti protkána nejen vinohrady, ale také hornickými šachtami, jejichž pozůstatky je na některých místech možné vidět dodnes. I z tohoto důvodu nese vinařství jméno patronky všech horníků sv. Barbory. Název Vinařství sv. Barbora znázorňuje propojení vinařství a bývalého hornictví zdejšího kraje.


VINOHRADY

Vinice se nacházejí ve viniční trati Hrubé pole - vinařská obec Ratíškovice. Vhodná struktura půdy spolu s teplým podnebím tzv. Moravské Sahary s minimálním množstvím srážek poskytují skvělý základ pro vyzrávání jak bílých tak modrých odrůd révy vinné. 
Vysadili cca 10,5 ha nových vinic, z nichž 3,6 ha mělo v roce 2017 první panenskou úrodu. Z bílých odrůd se objevuje Chardonnay, Hibernal, Muškát moravský, Pálava, Sylvánské zelené, Rulandské bílé, Tramín červený, Müller thurgau, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon. Tyto bílé odrůdy doplňuje Zweigeltrebe, Merlot, Modrý potugal a Pinot noir.

TECHNOLOGIE VÝROBY VÍNA

Vinařství je technologicky zcela soběstačné. K výrobě vína jsou využívány nejmodernější technologie. Bílé odrůdy zrají v nerezových tancích s řízenou teplotou a nakvašení rmutů modrých odrůd probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína jsou školena v dubových sudech. Vinařství Sv. Barbora se přiklání ke klasickým postupům zpracování hroznů a k přírodnímu způsobu kvašení vína a minimalizací použití ušlechtilých kvasinek. Díky tomu vznikají jedinečná vína typická svým typickým odrůdovým charakterem.

8 položek celkem
SV. BARBORA, RULANDSKÉ ŠEDÉ 2019, SUCHÉ, 0,75 L
Výprodej
179 Kč

Víno světle žluté barvy s příjemným ovocným aroma žlutého melounu, přezrálého ananasu, páleného dřeva a máty. 

+ další
532/SUC
sv. barbora, hibernal, suche, 0,75 l
229 Kč

Hibernal žluté barvy s velmi příjemnou, nevtíravou vůní ve které převažují tóny černého rybízu s dotekem citrusů. Chuť je šťavnatá, plná, ovocná, připomínající ananas, s velmi...

+ další
2403/POZ
172 jo
229 Kč

Chuť Pálavy je přes vyšší zbytkový cukr šťavnatá, svěží a ovocná s kořenitou dochutí. 

+ další
535/VYB
VINAŘSTVÍ SV. BARBORA, SAUVIGNON 2020, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ, 0,75 L
229 Kč

Chuť Sauvignonu je výrazná, šťavnatá, harmonická a velmi dlouhá.

+ další
541/POZ2
vinarstvi sv. barbora, zweigeltrebe, suche, 0,75 l
229 Kč

Chuť  Zweigeltrebe je příjemná, lehká, ovocná, s jemným dotekem dřeva. Vůně je příjemná, po přezrálých třešních a višních, s lehkými tóny sudu a čokolády.

+ další
2400/SUC
SV. BARBORA, RULANDSKÉ MODRÉ 2020, SUCHÉ, 0,75 L
299 Kč

Rulandské modré má středně plnou, ovocnou a sametovou chuť. Najdeme v ní drobné kompotované ovoce a dřevo.

+ další
553/POZ
Sv. barobra, tramin cerveny, pozdni sber, suche, 0,75 l
299 Kč

Chuť Tramínu je plná, dlouhá, ovocná, s tóny sušených fíků, rozinek a žlutého melounu. 

+ další
1864/POZ
SV. BARBORA, SEKT RYZLINK VLAŠSKÝ, BRUT, 0,75 L
359 Kč

Krásně plný a svěží sekt z odrůdy Ryzlink vlašský s mohutným perlením. 

+ další
556/BRU

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem