VINAŘSTVÍ SV. BARBORA

Počátky vinařství se datují k roku 2017, kdy ve vinařství poprvé sklidili hrozny pod značkou sv. Barbora. Vinařství se nachází v samotném srdci bývalé hornické oblasti a navazuje na rodinné tradice pěstování révy vinné v Ratíškovicích. Celá oblast Ratíškovic i blízkého okolí byla v minulosti protkána nejen vinohrady, ale také hornickými šachtami, jejichž pozůstatky je na některých místech možné vidět dodnes. I z tohoto důvodu nese vinařství jméno patronky všech horníků sv. Barbory. Název Vinařství sv. Barbora znázorňuje propojení vinařství a bývalého hornictví zdejšího kraje.


VINOHRADY

Vinice se nacházejí ve viniční trati Hrubé pole - vinařská obec Ratíškovice. Vhodná struktura půdy spolu s teplým podnebím tzv. Moravské Sahary s minimálním množstvím srážek poskytují skvělý základ pro vyzrávání jak bílých tak modrých odrůd révy vinné. 
Vysadili cca 10,5 ha nových vinic, z nichž 3,6 ha mělo v roce 2017 první panenskou úrodu. Z bílých odrůd se objevuje Chardonnay, Hibernal, Muškát moravský, Pálava, Sylvánské zelené, Rulandské bílé, Tramín červený, Müller thurgau, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon. Tyto bílé odrůdy doplňuje Zweigeltrebe, Merlot, Modrý potugal a Pinot noir.

TECHNOLOGIE VÝROBY VÍNA

Vinařství je technologicky zcela soběstačné. K výrobě vína jsou využívány nejmodernější technologie. Bílé odrůdy zrají v nerezových tancích s řízenou teplotou a nakvašení rmutů modrých odrůd probíhá v nerezových vinifikátorech. Červená vína jsou školena v dubových sudech. Vinařství Sv. Barbora se přiklání ke klasickým postupům zpracování hroznů a k přírodnímu způsobu kvašení vína a minimalizací použití ušlechtilých kvasinek. Díky tomu vznikají jedinečná vína typická svým typickým odrůdovým charakterem.

11 položek celkem
vinarstvi sv. barbora, hibernal, pozdni sber, suche, 0,75 l
229 Kč

Hibernal žluté barvy s velmi příjemnou, nevtíravou vůní ve které převažují tóny černého rybízu s dotekem citrusů. Chuť je šťavnatá, plná, ovocná, připomínající ananas, s velmi...

+ další
2403/POZ
172 jo
229 Kč

Chuť Pálavy je přes vyšší zbytkový cukr šťavnatá, svěží a ovocná s kořenitou dochutí. 

+ další
535/VYB
SV. BARBORA, Rulandské bílé 2023, SUCHÉ, pozdní sběr, 0,75 L
Novinka
229 Kč

Barva je světle žlutá se zelenkavými odlesky. Vůně je velmi expresivní ovocné aroma – přezrálé hrušky s banánem. Chuť je výrazná ovocná, přesně kopíruje vůni,...

+ další
2522/POZ
SV. BARBORA, RULANDSKÉ ŠEDÉ 2023, SUCHÉ, pozdní sběr, 0,75 L
Novinka
229 Kč

Barva je světle žlutá se zlatavými odlesky. Ve vůni přezrálé žluté ovoce – banán, žlutý meloun, mango. Chuť je výrazná, ovocná, přesně kopíruje vůni, je zakončená příjemnou...

+ další
2525/POZ
vinarstvi sv. barbora ryzlink rynsky pozdni sber suché 0,75 l
229 Kč

Chuť Ryzlinku kopíruje vůni, je ovocná, středně plná, se šťavnatou kyselinou.

+ další
538/POZ
vinarstvi sv. barbora, zweigeltrebe, suche, 0,75 l
229 Kč

Chuť  Zweigeltrebe je příjemná, lehká, ovocná, s jemným dotekem dřeva. Vůně je příjemná, po přezrálých třešních a višních, s lehkými tóny sudu a čokolády.

+ další
2400/SUC
vinarstvi sv. barbora, tramin cerveny 2023, polosuche, pozdni sber, 0,75 l
Novinka
229 Kč

Ve vůni najdeme typickou tramínovou kořenitost, pomeranče a přezrálé kiwi. Chuť přesně kopíruje vůni, je hutná a těžká. Vyšší zbytkový cukr tvoří harmonii s pikantní kyselinkou.

+ další
2519/POZ/SLA
vinarstvi sv. barbora, tramin cerveny 2023, sladke, pozdni sber, 0,75 l
Novinka
229 Kč

Tramín červený je přesně kopíruje vůni a dominují v ní rozinky s medem, na konci lze cítit typickou tramínovou kořenitost a vyšší kyselinku. Vůně je harmonická,...

+ další
2516/POZ
SV. BARBORA, CHARDONNAY 2018, SUCHÉ, 0,75 L
299 Kč

Chuť Chardonnay je plná, hutná, s tóny páleného dřeva, vanilky a ovoce. 

+ další
550/SUC
SV. BARBORA, RULANDSKÉ MODRÉ 2020, SUCHÉ, 0,75 L
299 Kč

Rulandské modré má středně plnou, ovocnou a sametovou chuť. Najdeme v ní drobné kompotované ovoce a dřevo.

+ další
553/POZ
SV. BARBORA, SEKT RYZLINK VLAŠSKÝ, BRUT, 0,75 L
359 Kč

Krásně plný a svěží sekt z odrůdy Ryzlink vlašský s mohutným perlením. 

+ další
556/BRU

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem