VÍNO PERK

Mladé a rozvíjející se moravské vinařství, které se nachází v městečku Miroslav ve Znojemské vinařské podoblasti. Zakládá si na tradičních odrůdách z historicky nejznámější viniční trati v širokém okolí, malebných Weinperkách, z jejichž teras je vidět až na Pavlovské vrchy. Společně s viniční tratí U Vinohradu pracují na ploše o něco málo větší než 47 ha. Jsou hrdí na to, že vína pochází 100 % z hroznů vlastní produkce. V roce 2016 znovu oživili výrobu vín pod značkou Perk a s ročníkem 2017 definitivně vstoupili na trh s novým designem i metodou zpracování.


WIENPERKY

spadají do nejvyšší kategorie vinařských tratí na Jižní Moravě. Většina našich odrůd pochází právě z této jedinečné viniční trati, která se rozprostírá na ploše bezmála 35 ha. Za svou chuť vděčí naše vína jižní orientaci a karbonátové černozemi se štěrkovitým skeletem, která se nachází na geologickém podloží tvořeném granulotickými svory a amfibolity Českého masivu. O výjimečnosti této lokality svědčí Markův kopec (součást NPP Miroslavské kopce), který se nalézá přímo nad vinicemi. Zdejší podmínky vyhovují zejména odrůdám Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, Rulandské šedé nebo Sauvignon.

U VINOHRADU

Druhá viniční trať se nachází na severní části Miroslavských kopců v nadmořské výšce 300 m n. m. a čítajíc plochu o rozloze 12,5 ha. Díky své jihovýchodní orientaci, s dlouhou sluneční expozicí a bohatému minerálnímu podloží, se viniční trať U Vinohradu stala ideálním místem pro odrůdy našich červených vín Zweigeltrebe, Dornfelder a nově i bílé odrůdy Ryzlink rýnský.

SMĚR VINAŘSTVÍ

Skvělé víno může pocházet pouze z kvalitních hroznů, a přesně ty získávájí z dobře opečovávané půdy. Cílem Vinařství PERK je jedinečně zpracovat vlastní hrozny a vyrábět víno vysoké kvality, jakou si výjimečná surovina a unikátní místo zaslouží. Nechte se i vy unést kouzlem chutí a vůní našich vín a objevte skutečný význam slov „OD BOBULÍ, AŽ PO SKLENKU DOBRÉHO VÍNA“.

9 položek celkem
VINAŘSTVÍ PERK, MÜLLER THURGAU 2021, POLOSLADKÉ, ZEMSKÉ VÍNO, 0,75 L
195 Kč

Vůně je svěží, plně ovocná s převládajícím tóny muškátu a zralého banánu. Chuť je čistá, opět plná s velmi nenápadnou kyselinkou. 

+ další
2464/POL2
VINAŘSTVÍ PERK, NEUBURSKÉ 2022, SUCHÉ, ZEMSKÉ, 0,75 L
195 Kč

Neuburské je středně plné a díky vyrovnané kyselince a zbytkového cukru také harmonické, lehce pikantní s příjemným květinovým závěrem.

+ další
2446/SUC
VINAŘSTVÍ PERK, RYZLINK VLAŠSKÝ 2022, SUCHÉ, ZEMSKÉ VÍNO, 0,75 L
195 Kč

Ve vůni se objevují květinové tóny s náznakem zeleného jablka. V chuti je vínko lehké, ovocné s projevy citrusových plodů, angreštu nebo lučních květů.

+ další
2458/SUC
VINAŘSTVÍ PERK, SYLVÁNSKÉ ZELENÉ 2022, SUCHÉ, ZEMSKÉ VÍNO, 0,75 L
195 Kč

Chuť Sylvánu je jemná až středně plná, harmonická, lehce minerální s nižší kyselinkou a náznakem akátů. Víno bude na lahvi postupně dozrávat.

+ další
2449/SUC
víno perk, dornfelder 2021, suché, pozdní sběr, 0,75 l
230 Kč

Aroma je svěží, středně intenzivní a plné červeného ovoce. V chuti jasně dominuje peckové a lesní ovoce s lehkým projevem kyselinky. Víno je tělnaté s potenciálem dozrávat a...

+ další
2440/POZ
VINAŘSTVÍ PERK, KERNER 2022, POLOSLADKÉ, 0,75 L
230 Kč

Vína z odrůdy Kerner jsou plná souhry muškátových a rybízových tónů s náznakem medovosti a špetkou kořenitosti. V chuti si s vámi budou pohrávat nádherné medové tóny, které vás...

+ další
2443/POZ
VINAŘSTVÍ PERK, RULANDSKÉ ŠEDÉ 2021, SUCHÉ, ZEMSKÉ VÍNO, 0,75 L
230 Kč

Chuť je jemná, minerální, mírně kořenitá, ale plná a projevují se v ní citrusové plody s náznakem oříšků. Dochuť vína je velmi příjemná a perzistentní. 

+ další
2452/POZ
VINAŘSTVÍ PERK, RYZLINK RÝNSKÝ 2022, SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR, 0,75 L
230 Kč

Chuť je svěže zralá, plná zeleného jablíčka a lehce kořenitá zakončené pikantní kyselinkou. Krásný Ryzlink z vydařeného ročníku, které bude na lahvi dozrávat a dávat vínu plnost...

+ další
2455/POZ
VINAŘSTVÍ PERK, SAUVIGNON 2021, SUCHÉ, POZDNÍ SBĚR, 0,75 L
230 Kč

Chuť je lehce kořenitá, minerální a převládají v ní kopřivové prvky, ty se ale časem a zráním na lahvi mohou měnit až na ovocné. Ve vůni můžeme hledat grapefruitovo-meruňkové až...

+ další
2461/POZ

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem