KUNEJ

trgovina-kunej02_velika

Výrobou vína a šlechtěním Révy vinné se rodina Kunej věnuje už po pět generací. V současné době rodina hospodaří na 5 hektarech vinic a další 3 hektary jsou procesu obnovy. Vinice se nacházejí na viničních tratích Sremič, Armeški a Veliky kamn. Hrozny se sbírají ručně a následně zpracovávají v rodinném sklípku v Brestanici. Z odrůd jsou ve vinařství nejvíce zastoupeny Sauvignon, Chardonnay, Lašky Riesling, Žlutý Muškát a z červených odrůd Modrá Frankinja, Rulandské modré, Zweigelt a Žametna Črnina. Kromě tichých vín, vinařství produkuje i vína šumivá vyráběná klasickou metodou. Avšak nejúspěšnějším produktem vinařství je speciální vinný nápoj CHOCOLAT IMPERIAL, které vinařství uvedlo na trh v roce 2013. Jedná se o červené víno obohacené tmavou čokoládou, a které následně rozšířilo i o CHOCOLAT IMPERIAL Blanc, bílé víno obohacené kakaovým máslem.

Myšlenka na výrobu aromatizovaného vinného nápoje s čokoládou přišla s oživením tradice výroby čokolády, kterou v rodném městě vinařství, založili trapističtí mniši. K nápadu propojit víno a čokoládu byl už jen malý kousek. Jako základ vzalo vinařství kvalitní červené víno odrůdového výběru a po dlouhých pokusech najít správné poměry a vhodné ingredience se podařilo objevit harmonickou kombinaci dvou zdánlivě neslučitelných složek – vína a vysoce kvalitní čokolády.

Aromatizovaný vinný nápoj není je snoubení vína a čokolády, ale také snoubení dvou různých profesí, životních cest a dovedností. Vinařství se podařilo propojit tradici vinařskou s tradicí výroby čokolády a toto nádherné spojení můžete ochutnat i vy v neuvěřitelném a exkluzivním nápoji, které v našem e-shopu patří k nejprodávanějším vínům.

3 položek celkem
VINAŘSTVÍ KUNEJ, VINNÝ NÁPOJ S ČOKOLÁDOU - BÍLÝ, SLADKÉ, 0,75 L
390 Kč

Cuveé ze třech odrůd přívlastkových bílých vín, s macerovanou bílou čokoládou.

+ další
1009/SLA
VINAŘSTVÍ KUNEJ, VINNÝ NÁPOJ S HOŘKOU ČOKOLÁDOU SLADKÉ, 0,75 L
390 Kč

Aromatizovaný vinný nápoj složený z červeného vína a hořké čokolády. 

+ další
1015/SLA
Kunej, čokoládové víno, 0,75 L
Tip
780 Kč –7 %
720 Kč

Set dvou aromatizovaných vinných nápojů s čokoládou. 

+ další
1018/SLA

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem