PETER FRANUS

Franus

Příběh Petera Franuse - osoby, vinařství i vína - může být oprávněně nazýván klasickou americkou pohádkou.

Zahrnuje příběh člověka, hledajícího cestu a poslouchajícího volání svého srdce. Zahrnuje těžké zkoušky, kdy šel stupínek za stupínkem v poznávání vinařství a elegantní a delikátní vína zrození ze zkušenosti, tradice a intuice. A samozřejmě tento příběh zahrnuje jednu velkou romanci v podobě seznámení s Deanne Franus.

Peter Franus je v Napa Valley respektovaným enologem a je brán jako typický skrytý poklad vinařského byznysu. Po 30 let je spojen s horami a vinicemi na náhorních plošinách Napa Valley, konkrétně s horou Mount Veeder, na jihozápadě údolí. V Napa získal mnoho přátel díky své zanícenosti, odzbrojujícímu vtipu, skvělému přístupu k enologii a životu. Strávil desítky let výběrem nejlepších vinic, ze kterých produkuje skvělá vína ve velmi limitovaném množství.

Ode dne, kdy poprvé vyrobil v roce 1987 své vlastní víno, byl jeho cíl vždy stejný. Produkovat delikátní a smysluplně naceněná vína, která představují sama sebe, skrze jejich charakter, bohatost, harmonii a unikátní výraz hor a výše položených vinic, ze kterých pocházejí. 

Vína od Petera Franuse jsou naprosto úžasná! Doporučujeme především vyzkoušet Zinfandel.

3 položek celkem
Screenshot 1
890 Kč

Ročník 2019 nabízí komplexní a strukturovanou škálu chutí, které u Sauvignonu Blanc často chybí. Víno je jako vždy svěží, živé a energické. 

+ další
1204/SUC
Chardonnay
1 190 Kč

Chardonnay kde ve vůni ucítíme citrusy a nádech vanilky. V chuti poté typické, plné a kulaté, s tóny citrusů, toastu a dubu. Velmi dlouhý závěr. 

+ další
1411/SUC
Merlot
1 290 Kč

Živý, strukturovaný, elegantní a komplexní Merlot, s převažujícími tóny švestek, bylin, jemného koření a vanilky. 

+ další
1417/SUC

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem