VINAŘSTVÍ AURORA

auora

DIVOČÁCI ZE ŠAKVIC, CO SE NEBOJÍ EXPERIMENTOVAT S VÍNEM

Další naše srdcová záležitost! Za vinařstvím Aurora stojí bratři Vítek a Filip Nevědělovi ze Šakvic, kteří převzali sklep po svém dědečkovi. Kluci se ve sklepě, kde dřív byly brambory, učili vyrábět víno. Za podpory příbuzných a známých v roce 2013 založili vinařství Aurora v Hustopečích.

Vítek a Filip hospodaří na vlastním vinohradu o rozloze necelého hektaru. Většinu hroznů nakupují od prověřených pěstitelů. Aktuální produkce je 35 000 lahví. Dříve hodně experimentovali s PIWI odrůdami, ale postupně se chtějí zaměřit na osvědčené odrůda jako je Ryzlink vlašský (trať Ořechová hora), Pálava a Sauvignony. Tyto odrůdy se jim opravdu daří a Nevědělovi z nich vyrábějí opravdu krásná vína.

Co je ovšem u kluků největší zajímavost a přidaná hodnota? Že se nebojí s vínem experimentovat. Zkoušejí různé technologické postupy výroby vína. Pro výrobu používají kvevri nádoby (Kvevri jsou nádoby, které jsou zakopány v zemi. Jsou vypálené z hlíny a mají speciální tvar. Vína se v kvevri vyrábí více než 8 000 let a původní kolébkou je Gruzie.), ale i kameninu. Kdysi jim zkušenější vinaři radili, že červené víno se MUSÍ SÍŘIT a FILTROVAT. Kluci vyrobili červené víno bez síry a filtrace. Postupně to od nich odkoukávají ostatní vinaři. Jsou to prostě borci, kteří se nebojí, jsou si svou cestou a nenechají si do výroby vína kecat! ;) 

Velice oblíbené jsou i jejich aromatizované vinné nápoje. Především Beziňon patří dlouhodobě k našim nejprodávanějším vínům. Nejen v létě! Vybrali jsme ho  mezi nejlepší vína k bazénu z našeho e-shopu. (Blog: Jaké víno si dát v létě u bazénu?) Sami posuďte, jak se jim Beziňon povedl. Za nás palec nahoru! ;)

Více informací o vinařství a vínech z Vinařství Aurora se dozvíte z videa našeho YouTube kanálu:

5 položek celkem
vinarstvi aurora bezinon polosladke 0,75 l
160 Kč

Beziňon je perlivý aromatizovaný nápoj vyrobený z černého bezu. 

+ další
667/POL
vinarstvi aurora, bily zweigeltrebe, polosladke, 0,75 l
Tip
180 Kč

Zweigeltrebe nabídne porci zralého moravského ovoce. Především višeň a rybíz. 

+ další
1954/POL
VINAŘSTVÍ AURORA, CHARDONNAY 2021, POLOSLADKÉ, ZEMSKÉ VÍNO, 0,75 L
200 Kč

Chardonnay vyrobeno metodou spontánního kvašení. Víno, které nabídne širokou škálu ovocných tónů.

+ další
664/POL
VINAŘSTVÍ AURORA, HIBERNAL 2021, ZEMSKÉ VÍNO, POLOSLADKÉ, 0,75 L
220 Kč

Hibernal nabídne kandované mandarinky nebo černý rybíz. Zbytkový cukr v chuti doplňuje lehká kyselinka.  

+ další
655/POL
VINAŘSTVÍ AURORA, PÁLAVA 2021 SAHARA, ZEMSKÉ VÍNO, SLADKÉ, 0,75 L
250 Kč

V Pálavě můžete najít kandované mandarinky, citrusy a další tropické ovoce.

+ další
658/SLA

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem