Z technických důvodů bude provoz e-shopu od 24. 6. do 2. 7. omezen. Objednávky obdržené v tomto termínu budeme expedovat po 3. 7. Děkujeme za pochopení.

COLTERENZIO

Alto Adige

V roce 1960 založilo 28 vinohradníků nedaleko Bolzana ve vesničce Girlan vinařské družstvo Colterenzio (Schreckbichl). Další se později připojili a dnes 290 členů družstva obhospodařuje 300 hektarů nejlepších poloh oblasti. Vinařství založil Luis Raifer, který je pionýrem kvalitních vín jižního Tyrolska a je často nazýván „fanatikem kvality“. Raiferovi se podařilo dostat vinařství Colterenzio na špičku jižního Tyrolska, a proslavit vinařství ve světě. Největší vína pochází z vinice „LaFòa“(430 m. m.), která jsou jedinečná a dokazují ostatním vinohradníkům maximální potenciál oblasti.

Alto Adige (jižní Tyrolsko) je nejsevernější, nejmenší a nejextrémnější vinařskou oblastí Itálie. Pouze 5000 hektarů vinic na úpatí alpských a dolomitských masivů. Severní hranici tvoří třítisícovky, které zabraňují severním studeným větrům proudit do úrodných údolí. Alto Adige je oblast obrovské pestrosti. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce od dvou set až po tisíc metrů. Výškové rozpětí, různé expozice vinic a půdní složení dávají místním vinařům širokou škálu možností od druhů vysázených odrůd révy po pestré styly vyráběných vín.

Jejich LR víno patří k nejlepším vínům v našem e–shopu!

1 položek celkem
COLTERENZIO, LR RISERVA, DOC, SUCHÉ, 0,75 L
3 240 Kč

Silná slámově žlutá barva, ovocný nádech exotických vůní. Na patře se víno prezentuje velkou strukturou a charakterem.

+ další
1066/SUC

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem