VILLA SPARINA

Villa Sparina

Okouzlující, klidný resort Villa Sparina Resort vás přivítá na statku z osmnáctého století se čtyřhvězdičkovým hotelem Ostelliere, restaurací La Gallina a vinařstvím Villa Sparina. Luxusní hotel v Piemontu, obklopený panoramatickými vinicemi Monterotondo v Gavi, je místem plným energie, kde má příroda sílu vás oživit a kde se díky úsměvům personálu budete cítit jako doma.

Prozíravost, intuice, láska k půdě a pohostinnost uvádějí práci rodiny Moccagatta v život. Od počátku věřili v potenciál tohoto regionu: inspiroval je k vytvoření projektu hotelu a vinařské turistiky na vysoké úrovni - Villa Sparina Resort.
Hotel Ostelliere, restaurace La Gallina a vinařství Villa Sparina se zrodily z hluboké vášně, která spojuje tři sourozence Stefana, Tizianu a Massima Moccagattovy.

Villa Sparina se rozkládá na 100 hektarech, které se z větší části nacházejí v okrese Monterotondo v Piemontu, v srdci slavné oblasti Gavi DOCG, kde je pěstování vinné révy součástí tradice této země a života lidí od nepaměti. Většina vinic se nachází v blízkosti resortu Villa Sparina, obklopena lesy, laskána jemným ligurským vánkem a líbána sluncem.

Asi 70 hektarů kopců v regionu je vyhrazeno pro pěstování Révy vinné z odrůdy Cortese. Z této původní odrůdy se vyrábí víno Gavi di Gavi, z něhož se podle pravidel Metodo Classico vyrábí také elegantní a svěží Spumante Brut.
Ve společnosti Villa Sparina pečlivě vyrábí kvalitní surovinu pro výrobu vína již od roku 1997. Používájí hrozny z příznivě exponované historické vinice z roku 1945. Jejich zkušenosti dávají vínům velkou hloubku a komplexnost. Právě zde vyrábí Monterotondo cru, které umocňuje kyselinku, pikantní slanost a minerální vlastnosti charakteristické pro tuto odrůdu.

Na zbývajících hektarech pozemku pěstují hrozny odrůdy Barbera, z nichž vyrábí svěží, jemnou Barberu del Monferrato DOC. Co se týče odrůdy Cortese, tato odrůda je nejlepší ve vybrané oblasti Rivalta, která se pěstuje na 9 hektarech v Rivalta Bormida v kopcích Acqui Terme v Alto Monferrato. Tato Riserva získává svou intenzivní, tmavě červenou, nuancovanou barvu z dokonale vyzrálých hroznů. Hluboké a vyvážené víno má dlouhotrvající ovocný závěr.3 položek celkem
VILLA SPARINA, MONTEJ BIANCO, DOC, SUCHÉ, 0,75 L
350 Kč

Suché, plné, dobře vyzrálé víno s krásnou strukturou těla.

+ další
1060/SUC
Villa Sparina, Gavi Di Gavi, Suche, 0,75 l
Tip
525 Kč

Gavi di Gavi má plnou, dlouhou a svěží chuť připomínající vyzrálé hrozny se svěží kyselinkou.

+ další
1867/SUC
VILLA SPARINA, GAVI DI GAVI, SUCHÉ, 0,75 L
1 460 Kč

Má intenzivní suchou a minerální chuť po lesním medu, másle s krásně svěžím a dlouhým závěrem.

+ další
1063/SUC

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem