VINAŘSTVÍ FUČÍK PETR

vinarstvi-petr-fucik-mikulov

Ve Vinařství Fučík vychází z výrobních postupů získaných a ověřených předchozími generacemi vinařů, jejichž základním principem je zachovat přírodními postupy ve víně to, co získal hrozen ve vinici. Při výrobě vín proto zásadně nepoužívají žádné umělé či nepřírodní látky.

Základem výroby vína je zdravý a vyzrálý hrozen. Ten je „hýčkán“. Sběr hroznů probíhá zásadně ručně, protože je to vůči hroznům šetrnější než sbírání strojem a umožňuje už ve vinici vybírat správné hrozny pro velká vína. Vinice se nacházejí přímo v Mikulově, pouze několik stovek metrů od vinařství, což umožňuje rychlé zpracování hroznů.

Po šetrném zpracování hroznů v mlýnkoodstopkovači hrozny macerují ve speciálních maceračních nádobách a teprve poté jsou hrozny lisovány. Následně dozorují alkoholovou fermentaci tak, aby zachovali ve víně přirozené aromatické látky. Po prvním stočení již do vína prakticky nezasahují a víno nechávají samovolně se projevit. Víno zraje při ležení na jemných kalech pomocí metody batonage nebo ještě přísnější metody sur-lie. Se sírou pracují pouze tam, kde je to nezbytně nutné a víno tak zraje prakticky úplně bez síry.

Takto přirozeně vyvinutá vína po lahvování nechávají ještě 3–12 měsíců scelit a odpočinout si, než se dostanou k zákazníkům. Vína jsou připravena tak, aby poté několik let přirozeně zrála v lahvi do nádherných rozměrů.

6 položek celkem
vinarstvi fucik irsai oliver zemske vino polosladke 0,75 l
199 Kč

Výrazná chuť čerstvých datlí, rozinek, černého bezu s muškátovým oříškem. Dlouhá dochuť. 

+ další
475/POL
VINAŘSTVÍ FUČÍK, PÁLAVA 2020, JAKOSTNÍ VÍNO, POLOSLADKÉ, 0,75 L
199 Kč

Pálava barvy bílého zlata. Aroma tropického ovoce a medu. V chuti naleznete ananas, mango a mateří kašičku se špetkou vanilkového lusku.

460/POL2
vinarstvi fucik zweigeltrebe suche 0,75 l
199 Kč

Zweigeltrebe rubínové barvy. Výrazná vůně černého rybízu a lesních ostružin. Ovocná chuť plná višní a drobného lesního ovoce.

+ další
2241/POZ
VINAŘSTVÍ FUČÍK, RULANDSKÉ ŠEDÉ 2018, SUCHÉ, 0,75 L
265 Kč

V mohutné chuti vína najdete různé druhy tropického ovoce s dominující chutí šťavnaté mandarinky.

+ další
472/POZ
VINAŘSTVÍ FUČÍK, ZWEIGELTREBE 2019 EXCLUSIVE, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ, 0,75 L
265 Kč

Dlouhá chuť Zweigeltrebe je doplněna harmonií jemných tříslovin. 

+ další
469/POZ
VINAŘSTVÍ FUČÍK, PÁLAVA 2020 EXCLUSIVE, POZDNÍ SBĚR, SUCHÉ, 0,75 L
285 Kč

Víno kde v chuti dominují letní broskve a tropické ovoce. Suchá Pálava na kterou se nespěchalo a stojí za ochutnání.

+ další
454/POZ

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem