VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL, Strana 2

Vinné sklepy Zapletal Tibor Velké Bílovice

Za vinařstvím stojí skvělý člověk a vinař Tibor Zapletal. V našem e-shopu patřil k jednomu z prvních vinařů a moc si vážíme dlouholeté spolupráce. Jsme moc rádi, že obliba vín od Vinných sklepů Zapletal prudce roste. Především v poslední Covidové době.

Rodinné vinařství se nachází  v největším vinařském městě v České republice ve Velkých Bílovicích, které jsou plné tradic, folklóru a dobrého vína.

Vinice:
Příběh našich vín se začíná psát na nejlépe poležených Velkobílovických vinicích - Panské, Haňby, Úlehle apod. Tam pěstovali vinohrad už naši stařečci a pro nás je poslání v této rodinné tradici pokračovat. Na 7 hektarech obděláváme vinici v BIO režimu a snažíme se, abychom získali co nejkvalitnější hrozen a co nejméně přitom zatížili přírodu. Proto ve vinici nepoužíváme žádné pesticidy ani herbicidy a všechny vinice jsou celé zatravněny.

Víno:
Z produkce vychází především přívlastková vína suchá a polosuchá. Snažíme se  vytvářet  vína s osobitým charakterem, která  jsou typická pro naši oblast. Vyrábíme moderní technologií  lehká, svěží a ovocná vína , některá vína zrají dlouhodobě v dřevěných sudech, část v sudech barrique.

V poslední době získává Tibor mnoho ocenění za skvěle vyrobená vína. Mezi největší hity z produkce Vinných sklepů Zapletal patří Müller Thurgau SWEET, který se pravidelně umisťuje mezi TOP 10 nejlepšími víny. Dále doporučujeme Pálavu, vína z řady MYSTERY a skvělé sekty.

21 položek celkem
VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL, TRAMÍN ČERVENÝ 2018 MYSTERY, VÝBĚR Z HROZNŮ, SUCHÉ, 0,75 l
250 Kč

Chuť Tramínu je výrazná, kořenitá a velmi jemná. V chuti je víno plné, harmonické s dlouhým závěrem.

+ další
310/VYB
VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL, MUŠKÁT RUMENI 2019, SLADKÉ, 0,5 L
255 Kč

Přírodně sladké víno Muškát Rumeni má vyzrálou chuť a ovocnou vůni. 

+ další
322/SLA
VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL, CHARDONNAY 2016, EXTRA BRUT, 0,75 L
460 Kč

Sekt vyrobený klasickou metodou kvašením v lahvi. Barva Chardonnay je zlatavá. Chuti vás překvapí tóny citrusu, liči a příjemné perlení.

+ další
328/EXT
VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL, FRANKOVKA, SUCHÉ,  5 L
520 Kč

Ve vůni Frankovky zaujmou ovocné tóny malin a červeného rybízu. Chuť vína je svěží, vyvážená s výrazem lesních jahod se šlehačkou. 

+ další
289/SUC
VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL, VELTLÍNSKÉ ZELENÉ, SUCHÉ,  5 L
520 Kč

Veltlínské zelené s lehkým nádechem bílého pepře a zelené papriky v praktickém balení.

+ další
286/SUC
VINNÉ SKLEPY ZAPLETAL, RULANDSKÉ ŠEDÉ, POLOSUCHÉ, 5 L
550 Kč

Rulandské šedé je svěží víno s nižším obsahem alkoholu. V chuti lehké a ovocné víno s příjemnou kyselinkou.

+ další
283/POL

Stránka 2 z 2 - 21 položek celkem