Kombucha VINTA na Dejsivino.cz

Kombucha je symbióza kultur kvasnic, laktobacilů, kvasinek a bakterií mající neopakovatelný vliv na organismus. Užívání kombuchy je datováno již kolem roku 200 před naším letopočtem. Vědecky je poprvé zkoumána roku 1852.

Kombucha je celkově zdraví prospěšná a je nemálo popsaných zkušeností. Je schopna podporovat přirozenou obranyschopnost – imunitní systém. Uvádí se, že kombucha detoxikuje organismus, tudíž je vhodná při očistných kůrách – odvádí z těla nahromaděné škodliviny. Lze ji využít i jako prostředek pro snížení hladiny alkoholu i nikotinu v krvi. Při užívání kombuchy bylo pozorováno, že má blahodárné účinky na astma, alergie a kožní onemocnění. Experimentálně je kombuchového nápoje využíváno i jako obklady na popáleniny a otevřené rány. Do jejích schopností patří i blahodárný vliv na zažívání, kdy dochází k jeho regulaci, ovlivňuje trávenínormální vyprazdňování a udržuje střevní mikroflóru. Je doporučována při dietách, protože podporuje metabolismus a je nápomocnou při snižování nadváhy. Uvádí se, že pití kombuchového nápoje je vhodné při sportovních režimech. Kombucha ovlivňuje spánek, napomáhá při nespavosti a nervových poruchách.

Pozitivní působení kombuchy na lidské zdraví je neobyčejně široké. Za její existence již bylo napsáno nespočet vědeckých prací, které pojednávají o pozitivních účincích kombuchy. Nejpodrobněji to vystihují zahraniční výzkumy, které prokázaly, že mnoho látek, obsažených v kombuše, má antibiotické a antioxidační účinky. Účinné látky v kombuše působí na tělesný systém jako celek svými blahodárnými vlastnostmi. Nemůžeme se bránit škodlivým vlivům, kterým jsme v dnešní době vystaveni, můžeme však našemu tělu pomoci tím, že budeme přijímat aktivní látky, které nám pomohou udržet, resp. obnovit normální stav, tedy abychom se těšili pevnému zdraví. Samozřejmě, že kombucha není žádným zázrakem, není to lék na všechno, nezaručí nám nesmrtelnost, nicméně díky kombuše můžeme vést zdravější způsob života.

Pro více informací o tomto úžasném nápoji zavítejte na náš Blog. Pokud vás kombucha zaujala a chcete si prohlédnout kompletní sortiment, navštivte kategorii "Kombucha VINTA".