MAS BÉCHA

oh-my-grenache-rouge-cotes-du-roussillon-perez

Vinařství MAS BÉCHA vlastní Charles Perez od roku 2008. Domaine Mas Bécha se nachází v srdci Pyrenejí s krásným výhledem na Středozemní moře. Nachází se v oblasti Aspres, jižně od Perpignanu. V rámci této oblasti se rozkládají 35 hektarů ekologicky pěstovaných vinic vinařství Mas Bécha (získalo certifikát v roce 2011), které přispívají k biodiverzitě na ploše 110 hektarů prostřednictvím polykultury.

Vinařství MAS BÉCHA s otiskem katalánské identity vyrábí charakteristická vína. Slunná a  velkorysá, která okouzlí svou vyvážeností a překvapí svěžestí. Dlouhá studená předfermentační macerace, rychlé alkoholové kvašení, statická horká dokvašování pro úpravu extraktivních látek, tangenciální fitrace k vyhlazení taninů, zrání v sudech nebo kádích v závislosti na cuvée… Vína potvrzují svou identitu a vyjadřují bez kompromisů typický středomořský terroir, umocněný moderními vinařskými technikami, které slouží vinaři, aniž by kdy zkreslovaly jeho práci.

CHARLEZ PEREZ

Narozen v roce 1978. Charles se po absolvování BTS Viti-Oeno a získání několika formálních zkušeností v Bordeaux a Spojených státech rozhodl dále rozvíjet své znalosti prostřednictvím studia programu Master of Science in Wine Management, který uděluje OIV (International Wine Organization). Jeho degustační zkušenosti a četné cesty po celém světě obohatily jeho vzdělání a formovaly jeho pracovní filozofii.

Charles je individualista, který se nebojí výzev. Na rodinné farmě, která se rozkládá na ploše 110 ha, která se dříve věnovala pouze vinohradnictví, provedl kompletní restrukturalizaci a dosáhl produkce více než 7 000 hl vína, které je distribuováno ve velkém množství. Z tohoto množství téměř polovinu tvoří přírodně sladká vína.

Z celkové plochy 110 hektarů Charles ponechal pouze 25 ha pro vinařství na nejlepších terroirech. Zbytek plochy je využíván pro smíšené zemědělství, jako jsou tržní zahradnictví, mandloně, olivovníky, pícniny a korkové duby. Na terroiru Aspres Charles aktivně obnovuje biodiverzitu a věnuje se ekologickému zemědělství, za které získal certifikaci v roce 2011.

 

3 položek celkem
mas becha classique blanc bea
290 Kč

Vůně je jemná s tóny medonosných květů a bělomasého ovoce. Chuť je svěží a kulatá s tóny máslové hrušky. Dojem je komplexnosti doplňuje křupavá kyselinka.

+ další
2109/SUC
mas bécha, excellence blanc 2021, suché, 0,75 l
560 Kč

Chuť vína je svěží, dlouhá, s kulatou, lahodnou a velmi výraznou chutí citrusových plodů.

+ další
2118/SUC
mas becha Excellence Rouge
560 Kč

Chuť vína je obzvláště bohatá, s krásnou bohatostí nabízející koncentraci a samet. Perfektně vyvážené, taniny jsou hutné a přinášejí vínu plnost a hloubku.

+ další
2121/SUC

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem