BRILLA, PROSECCO SPUMANTE, EXTRA DRY, 0,75 L

245 Kč
Na dotaz
Varianta

Chuť je svěží a lehká, s vyváženou kyselostí a harmonicky dlouhou a přetrvávající dochutí.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
při objednání nad 1999 Kč
Široká nabídka
Široká nabídka
tuzemských i zahraničních vín
Telefonicky poradíme
Telefonicky poradíme
721 434 181
Vína od malých vinařů
Vína od malých vinařů
která jinde neseženete

Detailní popis produktu

Barva Prosecca je světle růžová barva s jemným perlením. Překvapí vás velice jemný a komplexní buket s ovocnými tóny, které připomínají broskev, zelené jablko a citron. Květinové tóny akácie a růže. Prosecco je svěží a lehké na patře, s vyváženou kyselinkou a tělem a dlouhou perzistencí. Velice elegantní a luxusní láhev s perfektním obsahem. 

Typ: Suché
Odrůda: Gléra
Region: Italie - Veneto Region, kopce v okolí Treviso
Podnebí: Mírné podnebí, zmírněné mořem, řetěz Alp chrání před severními větry. Zimy jsou chladné a vlhké, léta horká a dusná se středními teplotními výkyvy. 
Půdy: hlinitopísčité
Sklizeň: druhá polovina září

Vinifikace: Jemně vylisovaná šťáva se skladuje v nerezových nádržích pro fermentaci za studena. Jakmile je čistá šťáva přečerpána a naočkována vybranými kvasinkami, projde během 8/10 dnů fermentací pro řízené kvašení při teplotě 18 °C.
Po době zrání vinař provede kvalifikovanou kupáž, aby získal základní Cuvée Prosecco Spumante.
Následně se základní víno přefiltruje a s přídavkem sacharózy a vybraných kvasinek projde druhotným kvašením (metoda Martinotti - Charmat) při kontrolované teplotě 14-15 °C v tlakové nádrži. Jakmile víno dosáhne požadovaného tlaku, alkoholu a cukru, dojde ke ochlazení Prosecca a stabilizaci za studena (-2/-3 °C). Následně se filtruje a kontroluje před stáčením do lahví.

Obsah alkoholu: 11 % obj.
Ideální teplota: 
8-10 °C
Doporučená doba archivace: do 2 let

Párování s jídlem: jako aperitiv, k předkrmům a delikátním prvním chodům. Také se výborně hodí k sushi a rybám.
měkkýši a korýši

"Diamanty jsou nejlepší přítelkyně dívky" zpívala Marylin Monroe ve filmu Gentlemen Prefer Blondes (1953). Je to už 50 let a tento malý kousek uhlíku stále představuje zakázaný sen mnoha žen a mužů na celém světě. Bílý, černý nebo luxusní... na tom nezáleží... důležité je, že je velký a zářící. Ano, řekla jsem muži, nemýlíte se, žijeme v době, kdy se podařilo překonat mnoho stereotypů a překlenout mnoho generačních propastí: ve světě módy ženy rády nosí pánské oblečení a zjistily, že mohou používat stejné šaty a přitom zůstat odlišné, a totéž platí i pro muže; ve světě vína se jiskřivé víno přizpůsobilo chuti žen i mužů a překonalo staré předsudky, podle nichž ti první pili pouze bílá vína a ti druzí výhradně červená; dnes se nejen starší muži stýkají s mladšími ženami, ale i ženy dělají totéž s mladšími chlapci. To, co v novém tisíciletí spojuje všechna pohlaví a všechny věkové kategorie, je touha bavit se, žít, unikat... a co víc než třpytivý, jiskřivý, zářivý předmět může vyjádřit myšlenku oslavy? Zde tedy přichází BRILLA!

Doplňkové parametry

Kategorie: Prosecco a šumivá vína z Itálie
Barva: Bílé víno
Přívlastek: DOC
Cukernatost: Polosuché
Objem: 0,75 L
Technologie výroby: Charmat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.