Vinařství Tureček

Za vinařstvím Tureček stojí Radomír mladší s jeho otcem. Butikové vinařství z jihomoravské malebné vesničky Kostice. První vinobraní proběhlo v roce 2009 kdy Turečkovi vyrobili víno pouze pro sebe, rodinu a kamarády. Okolnosti a zájem okolí je však přiměl se více zajímat o kvalitu zpracování vína i pěstování révy vinné. Proto v roce 2019 založili rodinné vinařství Tureček.

4 položek celkem
Vinařství Tureček, Sauvignon, suché, zemské víno, 0,75 l
250 Kč

Sauvignon kde ve vůni černý rybíz, angrešt, broskev. Chuť ovocná do zeleného kiwi a jablek Granny Smith s travnatým závěrem.

+ další
2133/SUC
Vinařství Tureček, Hibernal, polosuché, zemské víno, 0,75 l
250 Kč

Vůně připomíná bezového sirupu a meruzalek. Chuť Hibernalu je plná ovocná, kde dominuje přezrálý černý rybíz, limetková kůra v dochuti.

+ další
2136/SUC
Vinařství Tureček, Rulandské bílé, suché, zemské víno, 0,75 l
250 Kč

Ve vůni Rulandského šedého cítíme máslovou briošku, letní jablíčko a zahradní ovoce. V chuti převládá výrazná kyselina s jemnou minerální zralostí v závěru. Tóny hrušky Nashi a...

+ další
2130/SUC
Vinařství Tureček, Veltlínské zelené, suché, zemské víno, 0,75 l
250 Kč

Veltlín zelenkavé barvy. Ve vůni převládá jarní posečená louka, čerstvý čaj a sušené byliny. V chuti dominuje bělomasá broskev s grepovým závěrem. Výrazná kyselina a pepřové tóny.

+ další
2127/SUC

Ve sklepě i na vinici se snaží zúročit zkušenosti, které posbírali ve světě. Otec dlouhá léta působil v Itálii ve vinicích a sadech. Radomír ml. sbíral zkušenosti jak v Itálii, tak hlavně na Novém Zélandu, kde byl 9 měsíců na stáži v ekologickém vinařství Yealands Estate.

Vinařství Tureček pěstuje 9 odrůd - Hibernal, Rulandské šedé, Gewürztraminer, Sauvignon, Chardonnay, Ryzlink Rýnský, Veltlínské zelené, Muškát Moravský a z modrých odrůd netradiční italský Lagrein. Vinohrady jsou převážně na písčitých půdách v jižním svahu. Snaží se respektovat přírodu a proto ve vinohradu najdete zatravněné meziřadí, selekci hroznů na keři nebo ornitologickou stanici proti plašení špačků.

"Ve vínech z Vinařství Tureček se odráží to co chutná hlavně nám, zaměřujeme se na výrobu suchých a polosuchých vín, která zaujmou jak aromatikou, tak harmonií v chuti.", doplňuje Radomír Tureček ml.

Doprava zdarma
Doprava zdarma
při objednání nad 1999 Kč
Široká nabídka
Široká nabídka
tuzemských i zahraničních vín
Telefonicky poradíme
Telefonicky poradíme
721 434 181
Vína od malých vinařů
Vína od malých vinařů
která jinde neseženete