WORMUP

Sušení červíci jsou fantasticky křupaví, na rozdíl od chipsů však nejsou smažení na oleji, ale sušení horkým vzduchem, neobsahují žádný cukr, laktózu, antibiotika, jsou bez chemie a bez konzervantů. Potraviny z hmyzu obsahují ryzí protein a mnoho blahodárných minerálů. Můžete si vyzkoušet různé párování toho zajímavého jídla s vínem. Červíky doporučujeme k aromatizovaným vínům jako je Pálava, Tramín nebo Irsai Oliver. Výborně se hodí k Rosé vínům, například Rulandskému modrému či Frankovce. U červíků s výrazným kořením (chilli, kari a česnek) doporučujeme mohutnější červená vína jako jsou Merlot nebo Malbec. Vyzkoušejte různé varianty a kombinace a sami uvidíte, co vás bude nejvíc bavit. :)

SUŠENÍ ČERVI VYDĚSÍ, POBAVÍ, ZACHUTNAJÍ

Nabízíte někomu ochutnat sušené Křupavé červíky WormUP poprvé? Určitě mějte po ruce mobilní telefon, protože reakce lidí na jedlý hmyz stojí za to zaznamenat. Nejdřív úlek, potom nevěřícně kroucení hlavou… a pak si budete muset svůj pytlík s červíky před ostatními loudily schovávat. Ať už s Křupavými červíky plánujete pobavit kamarády na večírku, vyděsit kolegyně v práci nebo ještě překonáváte předsudky sami v sobě, zamilovat se do jejich chuti je rychlejší než vykřiknout: “pomóc hmyz”! Smát se budete ještě dlouho. A smích je zdravý stejně jako potraviny z hmyzu, protože obsahují ty nejčistší přírodní proteiny plné zdravé energie a blahodárných minerálů. 

MOUČNÍ ČERVI JSOU VÝŽIVNÁ POCHOUTKA

Zařazení jedlého hmyzu do jídelníčku doporučují gurmáni i výživoví experti. Věděli jste, že např. moučný červ obsahuje mnohem více bílkovin než třeba hovězí nebo vepřové maso? Má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin (což jsou podobně zdravé tuky jako například rybí tuk), obsahuje důležité prvky jako je vápník, zinek, železo a další, naopak nemá žádný cukr, hormony ani éčka. Zvlášť pro děti je tohle zdravé mlsání ideální, a to nejen kvůli kvalitním zdrojům výživy, ale protože nemají předsudky jako my, dospělí.

HMYZÍ STRAVA CHRÁNÍ PŘÍRODU

Potraviny z jedlého hmyzu, ať už jsou to kobylky, cvrčci, sušení mouční červi nebo náš druh jedlého červíka WormUP jsou cenné nejen kvůli hmyzím proteinům a minerálům, ale i díky svému ekologickému a ekonomickému chovu zajišťující udržitelnost naší stravy. Právem se tak hmyzí strava nazývá jídlem budoucnosti. Chov hmyzu je ve srovnání s jinými zvířaty mnohonásobně šetrnější na prostor, vodu i krmivo. Pokud jídlem z hmyzu, respektive hmyzími proteiny, v budoucnu nahradíme konzumaci hovězího nebo vepřového, planeta nám bude vděčná.
 

5 položek celkem
wormup česnek
125 Kč

Když spojíte netradiční jídlo z hmyzu a tradiční česnek, vznikne skvělá kombinace.

1566
5f99b331a6f5c546766572
125 Kč

Pro vyznavače říznější chuti máme sušené Křupavé červíky s jemně mletou chilli papričkou. 

1567
wormup kari
125 Kč

Křupaví červíci s příchutí kari jsou tou pravou pochoutkou z hmyzu nejenom pro milovníky orientální kuchyně.

1549
5ff57897e6cc9661197649
125 Kč

Křupaví červíci se slanou skořicí jsou opravdovou delikatesou.

1565
5f99b3382ba43900561134
125 Kč

Křupaví červíci se solí jsou chuťově nejjemnější variantou. 

1568

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem