CHÂTEAU CLARETTES

Chateau-Clarettes-001-1800x900

Vinařství Château Clarettes se nachází v Provence, kilometr severně od malebné středověké vesnice Les Arcs sur Argens. Má pozoruhodnou polohu, kde se mísí jílovito-vápencové půdy Alp a vulkanické půdy Maures. Panství se rozkládá na dvaceti hektarech, z nichž 13 je osázeno osmi odrůdami vinné révy.

Historie

Původ vinařství Clarettes, dříve nazývaného Les Clarètes, které je již dlouho zakotveno v oblasti Les Arcs-sur-Argens, je stále obtížné datovat. Faktem však zůstává, že je to místo s mnoha historickými zajímavostmi

Na podzim roku 1982 se při kopání vinice na pozemku Clarettes objevily četné archeologické nálezy: cihly, dlaždice, keramika a lidské kosti. Po tomto objevu se archeologové rozhodli provést vykopávky.

Nejstarší a velmi hojný objev keramického původu je datován ke konci 1. století př. nl.

 V 1. století n. l. zde stála vila s lázněmi, které byly opuštěné ve 2. století n.l.

 Ve 3. století n.l. zde byl založen hřbitov

Kolem 5. století bylo toto místo velmi frekventované, avšak i přes další bádání nelze potvrdit, zda bylo místo využívané k trvalému či epizodickému osídlení ani o dalším využívání hřbitova.

 

Medailemi oceněná vína z 20. let 20. století

1923 - Médaille d’or à Cannes
1926 - Médaille d’or à Paris


Zdroj inspirace v 60. letech

Philippe Pares, autor a skladatel, známý svými operami ("la petite dame du train bleu", "une femme par jour") i filmovou hudbou, se rozhodl usadit v Domaine des Clarettes. Klid tohoto místa využil ke komponování a skloubil tak své dvě vášně: pěstování vína a hudbu.

 

Vinařství

Vinařství Château Clarettes se nachází v Provence, kilometr severně od malebné středověké vesnice Les Arcs sur Argens. Má pozoruhodnou polohu, kde se mísí jílovito-vápencové půdy Alp a vulkanické půdy Maures.

Panství se rozkládá na dvaceti hektarech, z nichž 13 je osázeno osmi odrůdami vinné révy.

Roku 2011 se novými majiteli stalo 12 přátel s vášní pro víno, kteří se rozhodli vdechnout vinici nový život a pokračovat v rozvoji vinařství a vinohradnictví. Následně proběhla rozsáhlá rekonstrukce, během které se kladl vysoký důraz na nalezení rovnováhy mezi modernizací a ctěním tradičních vinařských hodnot, které si chce panství zachovat, produktivitou, respektem k životnímu prostředí a kvalitou produktů


Trvale udržitelné zemědělství

Château Clarettes se rozhodlo pro udržitelné zemědělství. Tento způsob pěstování kombinuje moderní techniky s tradičními vinařskými znalostmi a také umožňuje pracovat na ekologicky šetrném způsobu produkce a zároveň zajišťuje vynikající kvalitu sklizně.

Každý rok na konci zimy se na pozemcích pase 600 ovcí, které se živí trávou rostoucí v řádcích vinné révy. Výsledkem je účinné čištění pozemků a přirozené hnojení.

Nový moderní sklep

V květnu 2016, po roční výstavbě, byla otevřená nová budova, navržená architektonickou kanceláří F&V Architects. Projekt byl navržen s ohledem na životní prostředí a cílem co nejlepšího využití vlastností místa.

Strmý svah staveniště umožňuje gravitační sklizeň. Zadní část budovy je částečně zasypána, a tím je zajištěna stálá chladná teplota ve sklepě, který přináší nejnovější technické inovace ve výrobě vína a zároveň klade důraz na zachování vinařské tradice

 

2 položek celkem
CHÂTEAU CLARETTES, CUVÉE THÉRAPIE ROSÉ 2020, SUCHÉ, 0,75 L
370 Kč

Chuť je živá a svěží, má lehce citronový nástup s tóny červeného ovoce. Slanost v závěru.

+ další
853/SUC
CHÂTEAU CLARETTES, GRANDE CUVÉE ROSÉ 2020, SUCHÉ, 0,75 L
450 Kč

Víno má broskvově růžovou, čistou a jasnou barvu. 

+ další
868/SUC

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem