CHÂTEAU KAMNIK

chateau kamnik makedonia skopje

Vše začalo jako hluboký osobní zájem o vinařství, kterým se zakladatel, vinařský nadšenec ze Skopje, vždy pyšnil. Všechno ostatní se stalo přirozeným vyjádřením autentických makedonských vinařských tradic. Od výsadby prvních vinných rév, které se proměnily ve vinice, založení butikového vinařství připomínajícího zámek s prvními barikovými sudy, až po láhvování prvních vín, následované dalšími cestami po světě. Některá z těchto vín získala velká ocenění. Tento muž sdílel svou vizi s týmem vynikajících lidí a proměnil ji v poslání pod názvem Kamnik Wines. Vína, která spojují minulost s budoucností, nyní uchovávají náš příběh živý.

Autentické makedonské vinařství Kamnik ztělesňuje velikost starobylých makedonských tradic, destilátů a půdy v moderním vinařském stylu. Jeho práce spočívá v prolínání minulosti s budoucností, tradičních postupů s pokročilou technologií, a harmonii přírody s vědeckými poznatky, což nás vede k objevování nejúchvatnějších chuťových profilů vína. Cílem a vizí vinařského týmu je zachovat historické a tradiční hodnoty, přizpůsobit je požadavkům současného trhu s kvalitním vínem a zároveň prozkoumat nové možnosti, které nám otevírají pokročilé technologické aplikace.

Vinifikace statuje hned po sklizni, přičemž se začíná s bílými odrůdami hned po dosažení fenolické zralosti. Procesy vinifikace se odehrávají ve speciálně určených nerezových tancích a dřevěných kádích. Aby byl zajištěn optimální průběh kvašení, teplota každé nádrže a kádě je nezávisle regulována a monitorována, přičemž teplotní data jsou graficky vyhodnocována několikrát denně. Systém pneumatické macerace v dřevěných kádích umožňuje vynikající extrakci barviv a extrémně jemných taninů u modrých odrůd. Tento  proces zachovává všechny důležité aromatické látky ve víně.

Zrání vína probíhá po ukončení počáteční fermentace. Bílá vína jsou zpracovávána metodou "Sur – Lie", což podporuje jejich komplexitu a texturu. Červená vína pak dozrávají v barikových sudech, kde typicky proběhne jablečno-mléčná fermentace, což přispívá k jejich hladkosti a plnosti. Aby se co nejvíce využilo odrůdové rozmanitosti, od fermentace až po zrání v dubových sudech, jsou všechny etapy procesu prováděny odděleně pro každý typ hroznů. Po scelení se vína lahvují a následně zrají ve vinařském sklepě. Zrání ve sklepě probíhá pod přísnou kontrolou teploty a vlhkosti po dobu 14 až 32 měsíců. Často využívají nové dubové sudy o objemu 225 litrů, jak francouzské, tak americké provenience.

5 položek celkem
Kamnik Chardonnay Single Vineyard suche 0,75 l
Novinka
495 Kč

Chardonnay s jemným ananasovým a citrusovým aroma, které doplňují podtóny křemene. Chuť je plná, sofistikovaná a komplexní. Jemný tón citrusu poskytuje vínu dlouhou dochuť.

+ další
2472/SUC
CHÂTEAU KAMNIK, MONTE 2021, SUCHÉ, 0,75 L
Novinka Tip
495 Kč

Chuť je plná, harmonická a kulatá s tóny cappuccina a kakaa zakončená dlouhou dochutí. Harmonické kyseliny udrží víno dlouho v dobré kondici a víno má skvělý archivační potenciál.

+ další
2481/SUC
CHÂTEAU KAMNIK, PINOT GRIGIO 2021, SUCHÉ, 0,75 L
Novinka
495 Kč

Rulandské šedé s přitažlivou ovocnou vůní z bílého ovoce, převážně hrušky doplněné banánovými a citrusovými tóny. Chuť je plná, odrůdová s typickou svěžestí a mineralitou.

+ další
2478/SUC
Chateau Kamnik, Winemakers’ Selection White, suche, 0,75 L
Novinka Tip
495 Kč

Aroma je komplexní, s nuancemi tropického ovoce, které jsou obohaceny o vůni žlutých květů. Chuťově je víno bohaté, s výbornou rovnováhou, doplněné harmonickou kyselinou a...

+ další
2469/SUC
chateau kamnik Chardonnay Barrel Fermented 2020
Novinka
850 Kč

Aroma je komplexní, elegantní s nuancemi tropického ovoce. Chuť plná, harmonická, krémová s nádechem máslových sušenek. Dlouhotrvající dochuť. Víno se pyšní výjimečnou plností,...

+ další
2475/SUC

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem