DOMAINE HERING

Domaine Hering GRAND CRU KIRCHBERG DE BARR

VINAŘSTVÍ ŠETRNÉ K PŘÍRODĚ

Domaine Hering má v rodinném sídle v Barru tradici s výrobou vína od roku 1858

Barr je půvabné městečko ležící 30 km jižně od Štrasburku, na alsaské vinařské stezce. Tisíce turistů si každoročně vychutnávají poklidnou atmosféru typických uliček a krásný výhled na vinice ze svahů kolem města. V blízkosti lesa se můžete snadno nadýchat čerstvého vzduchu a poté si dát osvěžující sklenku alsaského vína ve vinném butiku Domine Hering.

Vinice Domaine Hering se nacházejí na úpatí Vosgianu v nadmořské výšce 200 až 400 m a maximálně využívají své jižní až jihovýchodní expozice vůči slunci. 

Domaine Hering vyrábí vína ze sklizených hroznů výhradně z vlastních vinicích. Díky zkušenostem získaným po generace kontrolují práci na vinicích a ve sklepě tak, aby dosáhli co nejvěrnějšího vyjádření odrůd révy a terroirů. 

Od roku 1999 je Vinařství Hering členy asociace tyflo (www.tyflo.org), která respektuje velmi přísné odůvodněné kontrolní specifikace. V roce 2011 se Vinařství Hering vydalo na cestu přechodu na ekologické zemědělství. Sklizeň je výhradně ruční, aby zachovali kvalitu a čerstvost vůní vypěstovaných hroznů. Pneumatické lisování při nízkém tlaku jemně extrahuje šťávu, aniž by došlo k poškození pevných částí trsu. 


HISTORIE VINAŘSTVÍ HERING

Rodina vyrábí víno již od roku 1858 v Barru, hlavním městě vína v pohoří Bas Rhin. Vinice se rozprostírají nad obcí, která se nachází v srdci předhůří Vogéz. Na ploše více než 10 hektarů pěstují vinnou révu s ohledem na životní prostředí, pro blaho všech.

Alsaská vinná stezka vás zavede nejen do Vinařství Hering, ale i do historického centra krásného města. Objevíte zde obchod, kde se můžete usadit a vychutnat si jejich vína. Fabienne vám bude k dispozici, aby vám poradila s výběrem vín.

V průběhu generací předávájí své know-how z otce na syna se stále stejnou snahou o kvalitu. Dnes Domaine Hering spravují Pierre HERING a jeho syn Jean-Daniel. Oni následují:

  • Emile Gustave HERING (1823-1909), syn lékárníka
  • Edouard HERING (1877-1959)
  • Louis HERING (1910-1993)
  • Pierre HERING (1942)
  • Jean-Daniel HERING (1971)

VINICE DOMAINE HARING

Vinice se nacházejí v obci Barr, jejíž velká část je na kopci Kirchberg, zařazeném mezi alsaské Grands Crus. Půdy jsou v podstatě vápencového složení na oligocénním slepenci. Jsou lehké a prodyšné. Místy vysoká kamenitost a místy strmý svah zvýrazňují efekt drenáže a brání setrvání vlhkosti. Na jaře se rychle zahřívají a urychlují tak předčasnou dobu vegetativních cyklů rostliny.

Vinařství Hering obdělává 10 hektarů s ohledem na životní prostředí. Zpracování půdy zahrnuje kontrolu přirozeného rostlinného pokryvu střídavým sečením a orbou. Rostliny přizpůsobené podmínkám prostředí nechávají přirozeně usadit (spontánní ozelenění vinic). Teprve po odkvětu se ozelenění seká, aby se usnadnilo opylení. Plení na řádku vinné révy se provádí díky mechanickému působení přizpůsobených nástrojů a díky střídání pahrabavání a okopávání.

Ochrana rostliny proti chorobám se provádí pomocí směsi Bordeaux, síry a přírodních produktů. V případě potřeby přidávají přírodní organická hnojiva.

Sklizeň je ze zřejmých kvalitativních důvodů pouze ruční. Ruku muže a ženy při výběru těch nejlepších hroznů totiž nic nenahradí. Kvalita vína začíná pro vinaře na vinici. Jen s dobrými hrozny můžete vyrobit ta nejlepší vína.


TERROIR DOMAINE HERING

Co může být bohatší a pestřejší než složení vína, jeho vůně, chutě a především vzpomínky, které vyvolává. Každá kapka tohoto vzácného nektaru je výsledkem osmózy mezi rostlinným a minerálním světem. Je na nás, abychom tuto rovnováhu podporovali a udržovali s pokorou a respektem k této výživné zemi. Terroir Domaine Hering je jedinečné: Kirchberg de Barr, Rosenegert, Folie Marco, Gaensbroennel… jinde neexistuje. Jedinečné podmínky byly stavěny několik milionů let a jako takové obsahují neocenitelné vzpomínky, paměť naší planety. Toto geologické dědictví je nadčasové a poskytuje záruku kvality našich skvělých místních vín. To je důvod, proč Vinařství Hering nemá jinou možnost, než to respektovat provozováním vinohradnictví, které chrání životní prostředí. 

 

2 položek celkem
DOMAINE HERING, Gewürztraminer GRAND CRU KIRCHBERG DE BARR
580 Kč

Tramín červený, který Serge DUBS uvádí jako nejreprezentativnější Gewurztraminer z Kirchbergu, vás překvapí svou elegantní silou.

+ další
2041/POL
Domaine Hering Grand Cru Kirchberg de Barr Riesling 2019 suche 0,75 l
580 Kč

Ryzlink je brilantní! Krystalicky čisté. Chuť je prodchnuta vůní citrusových plodů a zachovává si svěžest a jemnost. 

+ další
2038/SUC

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem