MATOUŠ FORMAN

Malý negociantský projekt sommeliera původem z Prahy - Matouše Formana. S vínem pracuje celou svojí dospělou kariéru kdy ho po studiích okamžitě přestala bavit práce v bance a vydal se na dráhu sommeliera a obchodníka s vínem. Vystudoval prestižní WSET Advanced, stal se certifikovaným specialistou na kalifornská vína, která dodnes úspěšně reprezentuje v celé Evropě a v roce 2021 se mu podařilo zvítězit v Mistrovství Sommelierů České Republiky a získat prestižní titul.

V roce 2018 vznikl nápad začít budovat své vlastní portfolio vín a díky vazbám na skvělé kamarády a vinaře na Moravě tak vznikla první malá šarže Veltlínského zeleného. Víno se tvoří na “hostování” u jednoho z jeho slavných kamarádů v Hustopečích, ze zdravých ekologicky obhospodařovaných vinic s použitím tradičních postupů v procesu výroby bez použití chemie nebo herbicidů či pesticidů na vinici. Matouš má rád proces výroby tak jak ho viděl v Evropě, tedy kvašení pomocí řízené teploty v nerezových tancích, poté dlouhé ležení na jemných kalech tak, aby finální víno mělo svou hloubku a délku. Covidová situace na dva roky jeho negociant činnost přerušila, naštěstí máme k dispozici obnovenou zásobu jeho prvních dvou velmi dobře hodnocených ročníků.

MATOUŠ FORMAN, VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2019, ZEMSKÉ VÍNO, SUCHÉ, 0,75 L
295 Kč

Barva vína je zelenožlutá s výraznými odlesky. Aroma připomíná nejvíce čerstvá zelená jablka Golden Delicious, zralé limetky a stopy bílého pepře. Vinice...

Kód: 187
MATOUŠ FORMAN, VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2018, ZEMSKÉ VÍNO, SUCHÉ, 0,75 L
295 Kč

Barva vína je nyní zlatožlutá, aroma stále velmi expresivní ale již krásně vyvinuté a vrstevnaté. Najdeme zde převážně tóny zralých meruněk a broskví, stopu bílých květů, medové...

Kód: 43
2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení