VINAŘSTVÍ VERÝSEK

tomas osička vinařství verýsek

Vinařství Verýsek z Velkých Bílovic je renomovaným vinařstvím nacházejícím se v oblasti Bílovice, která je součástí moravské vinařské oblasti. Vinařství se specializuje na výrobu vysoce kvalitních vín s důrazem na tradiční metody a péči o vinohrad. Za vinařstvím stojí talentovaný vinař Tomáš Osička, který se spjat i s výrobou vín v pražském Vinařství Salabka.

Poloha a půda:
Vinařství Verýsek se nachází ve Velkých Bílovicích, což je jedno z nejvýznamnějších vinařských městeček na jižní Moravě v České republice. Vinice jsou situovány v údolí řeky Kyjovky, které poskytuje ideální mikroklima pro růst révy vinné. Půda v této oblasti je bohatá na minerály a vápenec, což přispívá k vytvoření unikátních charakteristik vín.

Vinice a pěstování:
Vinařství Verýsek vlastní rozlehlé vinice, které se rozkládají na svazích okolo Velkých Bílovic. Na vinicích se pěstují hlavně odrůdy révy vinné typické pro tuto oblast, jako je Ryzlink rýnský (Riesling), Veltlínské zelené (Grüner Veltliner), Sauvignon blanc nebo Frankovka (Blaufränkisch). Vinice jsou pečlivě udržovány a vinaři dbají na přírodní pěstování a udržitelné zemědělství.

Výroba vína:
Vinařství Verýsek klade velký důraz na kvalitu výroby vína. Hrozny jsou pečlivě vybírány a sklízeny v optimálním stavu zralosti. Po sklizni jsou hrozny šetrně zpracovány a fermentovány za použití moderních technologií v kombinaci s tradičními postupy výroby vína v sudu. Tomáš Osička pečlivě sleduje proces fermentace a dozrávání vína, aby dosáhl optimálních chuťových a aromatických vlastností.

Vinařství Verýsek nabízí úzkou škálu "vymazlených" vín s originálním rukopisem Tomáše Osičky, která reflektují unikátní charakter této vinařské oblasti. Vína jsou často popisována jako elegantní, harmonická a plná výrazných ovocných a minerálních tónů. 

Filozofie vinařství:
Filosofií je zaměřovat se hlavně na typické odrůdy, které zde historicky byly pěstovány již našimi předky. Snahou Vinařství Verýsejk je maximálně využít potenciálu úrodných moravských půd s důrazem na vhodný výběr odrůdy a dané viniční tratě.

 

5 položek celkem
vinařství verýsek francesca rose
Novinka
190 Kč

Toto víno je sexy letní záležitost, která se stane vítaným společníkem nejenom během horkých letních dnů a večerů.

2100
VINAŘSTVÍ VERÝSEK, NEUBURSKÉ 2021, SUCHÉ,  0,75 L
Novinka
320 Kč

Nekomplikované Neuburské s výraznými broskvovými tóny. Energický a příjemně vyvážený, který svádí k dalšímu napití.

+ další
268/SUC
VINAŘSTVÍ VERÝSEK, SAUVIGNON 2020, SUCHÉ,  0,75 L
Novinka
320 Kč

Vrstevnatý Sauvignon s bohatou vůní bílých broskví, angreštu a bylinných tonu, kterou doplňuje křupavá acidita v závěru.

+ další
271/SUC
VINAŘSTVÍ VERÝSEK, VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2021, SUCHÉ,  0,75 L
Novinka
320 Kč

Klasický, nekomplikovaný Veltlín s jemně ovocným a pepřovým nádechem. Pikantní a vyvážená kyselinka v závěru.

+ další
265/SUC
Vinařství Verýsek, Frankovka 2021, suché, moravské zemské víno, 0,75 l
Novinka
340 Kč

Frankovka plná ovocných tonů černých třešní, marmelád spolu s typickou kořenitostí a rafinovanými třislovinami v závěru.

+ další
274/SUC

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem