BÄDER

Katja a Jens Bäder pocházejí  Rheinhessen. Mladý a skromný pár vyrábí svá vína v BIO režimu na necelých osmi hektarech vinic. Vína Vás neohromí expresivností ani neposadí do židle svou silou. Jsou rafinovaná, jemná a přemýšlivá. Stejně jako jsou i jejich tvůrci lidé jemní a svým způsobem noblesní. Jejich Riesling z unikátní sopečné vinice La Roche patří mezi nejzajímavější, které známe.

Vinařství Bäder se nachází ve Wendelsheimu v Porýní. Založili ji v roce 2009 Katja a Jens Bäderovi s vinicí o rozloze pouhých 2,5 hektaru. Vinařství se mezitím rozrostlo na 8,5 hektaru. Zatímco Katja Bäderová se stará o marketing malé produkce, Jens Bäder se soustředí na péči o vinice a vývoj vín.

Jejich Burgundy rostou na minerálních, chudých porfyrových půdách v lokalitách La Roche (Uffhofen), Wendelsheim Heiligenpfad a Rotenfels v Arzey. Snadná velikost vinařství umožňuje majitelům pracovat v rodinném duchu a s důrazem na kvalitu. Jens a Katja Bäderovi přikládají velký význam ekologické práci a jsou členy sdružení Bioland. Neváhejte jejich výjimečná vína vyzkoušet.

Baeder-TOP_1


3 položek celkem
BÄDER, GRAUBURGUNDER 2021, SUCHÉ, 0,75 L
370 Kč

Víno je elegantní, uhlazené a s mírnou kořenitostí v chuti.

+ další
1147/SUC
BÄDER, RIESLING 2020, SUCHÉ, 0,75 L
370 Kč

Velmi ovocná a šťavnatá podoba oblíbeného Rieslingu. 

+ další
1150/SUC
BÄDER, RIESLING 2017 LA ROCHE, SUCHÉ, 0,75 L
680 Kč

Výborný, naprosto suchý a minerálně kořenitý Riesling z unikátní sopečné vinice La Roche. 

+ další
1267/SUC

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem